Слюсарні, діагностичні та шиномонтажні роботи неможливо проводити без автомобільних підйомників. Автомобільні підйомники класифікуються наступним чином:

• одностоєчні;
• двостоякові;
• чотирьохстійкові;
• параллелограммного (ножиці).

Кожен з цих типів має свою сферу застосування та свої достоїнства. Так, одностоєчний підйомник, що складається з однієї несучої колони, займає мінімальну площу. Такі підйомники можуть бути стаціонарними і пересувними. Від цього залежить і їх вантажопідйомність: у стаціонарних вона становить до 2,5 тонн, а у пересувних - до 250 кг.

одностоєчний підйомник піднімає автомобіль з одного боку. Він відмінно підходить для виконання технічного обслуговування автомобіля, антикорозійної обробки днища і для шиномонтажу на СТО невеликій площі і в гаражах.

У двостійкового підйомника є 2 стійки, оснащені кронштейнами (лапами) для підйому. Вантажопідйомність може досягати 5 т. Такі підйомники можуть бути асиметричними (використовуються для машин вагою до 3 т) і симетричними (для більш важких).


Двостійкові підйомники використовуються при общесервісних, шиномонтажних та арматурних роботах.

У чотиристійкових підйомників, відповідно, 4 стійки, на яких можуть розміщуватися платформи для автомобіля різного типу: гладка або довга гладка; платформою під розвал-сходження, що має виїмки під поворотні столи і укомплектована ковзаючими пластинами під задні колеса. Такі автомобільні підйомники можуть мати платформу з додатковим мікропод'емніком. Вичерпну інформації. по будь-якому типу автомобільних підйомників можна отримати на сайті www.autom.com.ua.

параллелограммного (ножиці) підйомники в неробочому положенні практично не займають місця (якщо трапи заглиблені). У ножичних підйомників, як правило, мається гідравлічний привід, завдяки чому вони працюють безшумно. Для синхронізації обох їх сторін використовується або дуже надійна гідравліка, або електроніка. Використовуються для общесервісних робіт.