Ласкаво просимо в багатомільйонне співтовариство любителів акваріумних рибок! Ви вже напевно пригледіли рибок, яких збираєтеся розводити, і тепер залишилося тільки вибрати акваріум.

Фахівці настійно рекомендують купити акваріум великого розміру. Він має цілий ряд переваг:

• вода буде довше залишатися чистою;
• за великим акваріумом простіше доглядати;
• в ньому легше підтримувати біобаланс.

Чим менше об'єм акваріума, тим гірше зростання і зовнішній вигляд рибок, а деякі види, особливо икромечущие риби, в невеликих акваріумах взагалі перестають розмножуватися. Крім того, коливання температури води протягом доби у великому акваріумі менш помітні, але ж відомо їх несприятливий вплив на всі біологічні процеси.

В середньому обсяг акваріума зазвичай становить 60-100 літрів. Однак великим акваріумних рибок довжиною 6-7 см і більше необхідно не менше 200-250 літрів аквариумного простору.

В акваріумі необхідно створити ландшафт, тобто середовище проживання для рибок, максимально наближену до природної.


Деяким рибкам для нормальної життєдіяльності потрібен ландшафт, де багато рослин і корчів, іншим - камені і т.д. В акваріумі з великою площею дна будуть комфортно почувати себе рибки, для нормальної життєдіяльності або розмноження яких потрібен певний ділянку дна акваріума, покритий грунтом.

Для декорування акваріумів сьогодні пропонується багато штучних рослин, однак вони не зможуть повною мірою виконувати деякі важливі функції, властиві живій флорі.

До того ж, купивши акваріум в Ростові або будь-якому іншому місті, ви зможете самі створити чарівне підводне царство з різноманітною рослинністю і декорувати його "дорогоцінними" каменями, руїнами старовинного замку , скринею з піратськими скарбами .. Такий акваріум зможе стати справжньою прикрасою інтер'єру.

Досвідчені акваріумісти не рекомендують купувати круглий акваріум, тому через його скло все постане в спотвореному вигляді, та й рибкам в ньому буде не надто комфортно.