Пахлава відноситься до тих страв, завдяки яким незвичайна кухня Сходу вважається по-справжньому унікальною. Однак не всі знають, що даний десерт із себе представляє. Для більшості людей він асоціюється з східної солодкістю, де в складі багато меду. Рідко хто цікавиться історією виникнення того чи іншого рецепта. Тому давайте поговоримо про це докладніше.

Пахлава є популярним кондитерським виробом, в основі якого - листкове тісто з горіхами в сиропі, яке дуже поширене в кухнях народів Сходу (турецької, арабської, вірменської, азербайджанської та кримсько-татарської ). Існує кілька різновидів пахлави: бакинська, Шушінского, Нахічеванская, листкова, здобна, аріштовая і т.д. При цьому кожна пахлава відрізняється типом тесту (листкове, дріжджове, бездріжджове), пропорціями тіста і начинки, складом сиропу-заливки, а також способом укладання і розташування компонентів начинки і тіста.

Основні правила приготування пахлави

1. Пахлава завжди випікається в невисокій металевій формі (сковорода, лист), яку щільно заповнюють тістом.

2. Сформувавши пахлаву у вигляді герметично закритого пирога, безпосередньо перед приміщенням у піч, її розрізають на деку.

3. При випіканні пахлави обов'язково необхідна перерва для додаткового внесення масла.

Приготування пахлави

Приготувати пахлаву в домашніх умовах не так вже й просто, до того ж ще й затратно. Рецепт пахлави на 8 порцій включає в себе такі інгредієнти:
- борошно - 400 г
- молоко - 100 мл
- дріжджі - 10 г
- сіль -? ч.л.
- цукор - 150 г
- волоські горіхи - 400 г
- вершкове масло - 150 г
- мед - 50г
- куркума - 1 щіпка
- яйце (жовток) - 1 шт.- маргарин для змащування форми для випікання.

Основні етапи приготування пахлави

1. Замішуємо тісто. Насамперед, необхідно просіяти борошно. Потім підігріти молоко, додати в нього сіль, 1ст.л. цукру і дріжджі. В отриману суміш поступово ввести борошно, замісити тісто і залишити його на 1 годину підходити. При цьому дуже важливо ретельно розмішати дріжджі.
2. Готуємо начинку для пахлави. 300 грам волоських горіхів необхідно подрібнити за допомогою блендера і змішати з цукром і куркумою. Після цього слід розтопити вершкове масло, перелив його в окрему ємність.
3. Формуємо пахлаву. Тісто потрібно розділити на 10 рівних частин, розкотивши їх в пласти по 2 мм завтовшки. Духовку слід розігріти до 180 ° С. Деко змащують маргарином і викладають один пласт тіста, даний пласт промащують маслом, кладуть начинку і накривають наступним пластом (так роблять з усіма пластами). Самий верхній пласт змащують жовтком і надрізають ромбами. У духовці тісто випікається 35 хвилин.
4. Потім потрібно розтопити мед. Пахлаву заливають маслом, що залишилося і медом, і ставлять в духовку ще на дві години, періодично перевіряючи, що відбувається з нею. Буде краще, якщо мед залити не весь відразу, а додавати частинами під час перевірки.

Після того як пахлава буде готова, її розрізають по вже намічених лініях на ромби. Потім прикрашають горіхами.

Такий простий рецепт приготування пахлави подужає будь-яка господиня. Смачного!