Традиція проколювати ніс існує з незапам'ятних часів в Африці та Індії, а у нас вона стала популярною кілька десятків років тому. Найчастіше проколюють крило носа, трохи рідше - перегородку між ніздрями. Зараз пірсинг носа стоїть на другому місце за популярністю після пірсингу пупка. Якщо ви вирішили обзавестися такою прикрасою, то ознайомтеся з усіма нюансами майбутньої процедури.

Раніше пірсинг носа і вух виконували "пістолетом" - спеціальним пристроєм, який відразу втягує в прокол прикрасу. Відбувається це швидко, практично безболісно, зручно, але простерилізувати цей пристрій не можна, тому є ризик підхопити інфекцію і навіть СНІД. Щоб звести всі можливі ризики до мінімуму, прокол повинен робити майстер стерильною голкою і в рукавичках.

Пірсинг носа - процедура неприємна, але і не дуже хвороблива, тому боятися болю не варто. Бували випадки, коли під час процедури або перед нею люди непритомніли від страху, але ніяк не від болю.

Дуже відповідально варто підійти до вибору прикраси для пірсингу, так як від нього багато в чому залежить, скільки часу піде на загоєння. Кращими вважаються медична сталь, ніобій, титан і, звичайно ж, золото. Інші матеріали можуть викликати запалення. Що стосується зміни прикраси, то цей момент варто обговорити з пірсери і не міняти до повного загоєння. На це йде від 3 до 5 місяців, поспішати не треба, навіть якщо дуже хочеться. В іншому випадку можливе попадання інфекції, нагноєння та інші неприємності.

Багато людей, у яких є пірсинг, мають звичку смикати і чіпати прикрасу. Робити цього не можна, так як на руках завжди є бактерії, які можна занести в прокол і викликати запалення. Це стосується як недавно зробленого пірсингу, так і вже зажівшего, тому контролюйте свої руки і не давайте їм торкатися до прикраси.


Також у перші дні варто дуже обережно користуватися тональним кремом і пудрою. Поки ранка ще не зажила, промивайте її двічі в день розчином солі, перед цим обов'язково мийте руки.

Після того, як пірсинг зроблений, ще кілька днів буде спостерігатися набряк і почервоніння, це абсолютно нормально. Якщо ж такий стан не проходить більше тижня, з'явилися хворобливі відчуття і гній, то потрібно звернутися до лікаря. Не варто самостійно дезінфікувати прокол перекисом водню або спиртом, це може призвести до появи шрамів.

Пірсинг носа не завжди доречний, це добре знають люди, які працюють в серйозних компаніях. Але далеко не всі готові відмовлятися від прикраси заради роботи. Витягати кожен день не рекомендується - є шанс занести інфекцію, так як обов'язково з'являться ушкодження. Можна вибрати нейтральне прикраса тілесного кольору, яке не буде кидатися в очі. Також іноді можна покривати пірсинг тональним кремом, але робити це не рекомендується з гігієнічних міркувань.

Прикраси для пірсингу носа бувають різними, їх вибір залежить від того, який прокол ви обрали. Класичний варіант - прокол ніздрі, раніше східні красуні підкреслювали такою прикрасою свій статус, а тепер такий пірсинг популярний у всьому світі. Для такого проколу використовуються ностріли (вигнута спеціальна сережка) або кільце.

Другий вид проколу - прокол перегородки. Він проходить в м'яких тканинах, не зачіпаючи хрящ. Прикраси для такого проколу можуть бути як яскравими (штанга у вигляді підкови, кільце), так і непомітними, яке можна носити на роботу.