Давно доведено, що ігри - це один із способів, яким дитина освоює світ. В принципі дитина здатна грати з будь-яким предметом, але розумні батьки намагаються купити йому якісні, безпечні та розвиваючі іграшки. Однією з найбільш цікавих, корисних і універсальних ігор є конструктор. Для молодших дошкільнят він незамінний, адже в процесі гри розвиваються не тільки інтелектуальні та творчі здібності дитини, а й дрібна моторика, координація рухів, пам'ять, посидючість.

Величезною популярністю користується, приміром, серія конструктора Лего Дупло, призначена для дітей дошкільного віку, яку пропонує дитячий інтернет-магазин Жили-були http://jili-bili.ru/catalog/?cat=395. Слід зазначити, що її розробники врахували не тільки вік дитини (є конструктори для дітей до року, від 1 до 3 і від 3 до 6 років), а й пол.

При виборі конструктора діє основне правило: чим менша дитина, тим крупніше деталі. Таким чином, батьки можуть бути впевнені, що маленька дитина не проковтне будь-яку деталь. Крім того, в конструкторах для маленьких деталей зазвичай не так багато, а ось в конструкторах для підлітків (до речі, і дорослі грають в них з величезним інтересом) кількість деталей може доходити до багатьох сотень.

Усім батькам хочеться думати , що їхня дитина - найрозумніший і розвиненою, тому вони нерідко купують конструктор, призначений для більш старших дітей.


Однак малюкові така гра може здатися незрозумілою і занадто складною, і тоді він швидко втратить до неї інтерес.

Не варто просто давати дитині новий конструктор - краще разом з ним розібратися, як в нього грати. Наприклад, покажіть малюкові, як з кубиків можна спорудити вежу або стіну, і не сваріть його, якщо він її відразу ж зруйнує. Руйнування і творення - це невід'ємні елементи гри в конструктор.

Вибираючи конструктори Лего, ви можете бути впевнені в їх безпеці, адже малюк напевно буде тягнуть їх до рота, кусати, облизувати, тому екологічна чистота матеріалу і безпека форми мають таке велике значення.