Багато хто знає, що дуже важливо, щоб кольори паперу, стрічок, бантів та інших аксесуарів упаковки поєднувалися, гармоніювали один з одним. Тим, для кого мистецтво підбору і оформлення подарунка - заняття не найцікавіше, можна порадити найпростіший варіант - все в одному тоні. Просто і без зайвих турбот, але все-таки в цьому випадку упаковка буде виглядати трохи "прісної" і нудною. Однак якщо ви не любитель яскравих фарб і в усьому віддаєте перевагу стриманість і якусь строгість, то для вас є теж є альтернатива - просто підберіть стрічку і/або бант тієї ж гами, але тільки більш світлого або темного відтінку.
Щоб в майбутньому не допускати помилок при складанні подарунка, розповімо коротко про основні кольорах:
Білий колір. З білим все дуже просто: він поєднується абсолютно з усіма кольорами. Однак пам'ятайте головне правило - бажано не використовувати білий колір як основного, інакше він додасть упаковці занадто холодний відтінок і буде виглядати немов крижинка. До того ж людина, якій ви збираєтеся піднести подарунок у такій упаковці може розцінити це як ваше байдужість. Однак в контрасті з іншими квітами використання білих стрічок і бантів буде дуже виграшним варіантом.
Жовтий колір. Він вважається найтеплішим, легким відтінком. Якщо ви хочете надати упаковці трохи грайливий, жартівливий тон, використовуйте в упаковці більше жовтого (такого мозок курчат відтінку). Однак будьте при цьому дуже обережні - упаковка цілком з жовтого кольору без додавання інших кольорів виглядає дуже непривабливою і дешевою. Жовтий колір дуже добре поєднується з синім, фіолетовим, зеленим і коричневим.
Помаранчевий колір. У той час, як жовтий колір викликає легку радість і посмішку, оранжевий - бурхливий захват і захоплення. Як і у всіх інших кольорах, головне не переборщити з оригінальністю, адже надлишок може легко звернути все в несмак. Помаранчевий гармонує з яскраво-червоним, синім, фіолетовим, зеленим і коричневим кольорами.
Червоний колір. Сприймається як колір любові, пристрасті і рішучості. Незважаючи на це, червоний колір абсолютно не годиться для упаковки великих подарунків, так як велика кількість червоного все-таки найчастіше викликає роздратування. Відмінно поєднується з білим, жовтим, рожевим, сірим, золотим і срібним відтінками.
Рожевий колір. Відтінок червоного, однак викликає абсолютно протилежні асоціації. Сприймається як ніжний, сентиментальний і зворушливий колір. Може гармоніювати як з фіолетовим і бордовим, так і з білим. Вважається однак типовим "жіночим" кольором, доречним проте тільки для подарунка близько знайомої жінки (мамі, тітці, сестрі, подрузі, дружині ...). Абсолютно недоречний для подарунка чоловікові, навіть коханому.
Зелений колір. Нейтральний колір. Потрібно пам'ятати, що більш темний і насичений зелений колір виглядає дуже солідно і багато, світлі ж відтінки зеленого виробляють на людину враження чогось тендітного і ніжного. Темно-зелений поєднується із золотим, жовтим, помаранчевим, білим кольорами і кольором охри. Світло-зелений - з жовтим, сірим і коричневим.
Синій колір. Існує думка, що синій дуже добре підходить для упаковки "чоловічих" подарунків, причому це можуть бути подарунки як близьким, так і просто чоловікам-колегам. Темно-синій поєднується з золотими, срібними, білими, жовтими і блакитними відтінками. Світло-синій - як з срібним і білим, так і рожевим, світло-жовтим і темно-синім.Фіолетовий колір. Справляє враження чогось таємничого і фантастичного. Однак у багатьох людей цей колір викликає неприязнь і навіть страх, тому використовуйте його дуже обережно і не перестарайтеся. Поєднується з срібним, білим, жовтим, помаранчевим і рожевим квітами.
Коричневий і чорний кольори. Ці відтінки дуже рідко використовуються для упаковки подарунків, тому що надають їй не святковий, а похмурий вигляд. Однак ці кольори будуть дуже доречні для строгого ділового подарунка. Щоб знизити ефект похмурості, можна додати золоту або срібну стрічку, або атласну стрічку в тон.
Золотий, срібний і сталевий відтінки. Головним чином, вони призначені для використання їх не як самостійної упаковки, а тільки в якості додаткових елементів. Це стрічки, банти і різні дрібні аксесуари. Золотий гармонує з "теплими" відтінками, срібний і сталевий - з "холодними", і всі вони відмінно поєднуються з білим і чорним.
Окремою темою для розмови є поєднання трьох і більше кольорів в упаковці, наприклад, використання різнобарвною пакувального паперу. Самим виграшним варіантом буде використовувати для такої упаковки стрічки або банти одного з тих кольорів, які в ній присутні, але не є переважаючими (інакше стрічка такого ж кольору буде вже перебір).
Запам'ятайте, що упаковка не повинна існувати сама по собі і бути чимось відокремленим. Не слід забувати про те, що упаковка повинна являти собою не просто поєднання кольору і паперу, повинна бути гармонія подарунка і упаковки. Як цього досягти? Є кілька способів вирішити цю задачу:
Привід для подарунка/колір. У деяких святах вже так сказати закладена своя внутрішня "забарвлення", якийсь відтінок. Так, наприклад, поєднання таких кольорів, як зелений, червоний і золотий або червоний і білий нагадують нам про Новий рік; говорячи про рожевому або червоному кольорі, ми мимоволі згадуємо день Святого Валентина або 8 березня, білий - весілля .. Обов'язково використовуйте це.
Подарунок і колір. Як вже було сказано вище, упаковка повинна становити єдність з самим подарунком, а не існувати окремо від нього. Якщо ви не можете відчути цей зв'язок упаковки і подарунка, якщо ніяких навіть самих найменших ассіціацій у вас не виникає - є чудовий вихід: оформите упаковку в більш нейтральних і лаконічних тонах, можливо навіть, в (підлозі) прозорою.
Одержувач подарунка/колір. Тут можна говорити про те, що той чи інший відтінок визначається приналежністю до групи чоловічі, жіночі, дитячі і нейтральні. Тут все дуже просто і зрозуміло. Чоловічий подарунок ні в якому разі не можна упаковувати в рожеву папір з малюнками у вигляді різних квіточок або просто в цяточку, жінці чи дівчині не варто вручати подарунок у темно-синій упаковці і з таким же синім бантом. Це, з одного боку, буде виглядати смішно, а з іншого боку може бути неприємно одержувачу і навіть в якійсь мірі образливим (стосується більше упаковки подарунка чоловікові в жіночі кольору).
Як же дізнатися, які відтінки вважаються чоловічими, а які жіночими?
К "чоловічим" квітам за традицією відносяться холодні. Синій, темно-зелений, сірий, бордовий і сталевий вважаються типово чоловічими. До "жіночим" ми завжди відносимо більш теплі тони: червоний, рожевий, помаранчевий, жовто-зелений, світло-зелений та деякі інші.
Підготувала: Калашнікова Олена