Рання осінь - час випадкових, неповторних і дуже простих подарунків. Вона щедра на сюрпризи, які в інший час і не прийшли б нам в голову.
Букет осіннього листя - сам по собі подарунок, але до нього добре б додати червоні намистини, нанизані на тонкий дріт, гроно горобини, теплого кольору печиво або підходящу стрічку, вазочку. Такий подарунок перестане бути просто оберемком золотого щастя і стане справжнім вишуканим сезонним знаком уваги.
Ваза, в якій ви подаруєте букет, теж може бути осінньої - наприклад, її можна вирізати з гарбуза. А може бути, знайти на барахолці оригінальну дерев'яну миску або глиняний горщик.
Щоб букет був яскравіше і нарядно, можна штучно посилити колір осіннього листя - наприклад, опустити листя у водний розчин гліцерину (дві частини води і одна гліцерину). Крім того, листя можна збризнути звичайним лаком для волосся, який збереже їх красу надовго. Лаком ще має сенс покрити жолуді або каштани, якщо ви їх використовуєте - наприклад, безбарвним для нігтів.
Основне правило при складанні осіннього букета - спочатку знайти дві-три найбільш великі деталі, а вже потім доповнювати їх дрібними гілочками, дотримуючись помірність.
З осіннього листя можна зробити і зовсім незвичайну листівку, якщо наклеїти аплікацію на гарний білий або блакитний картон.
А ще на стіл, куди ви поставите цей букет, можна подати і особливі осінні ласощі - такі ж терпкі, такого ж насиченого кольору.


Мед і кленовий сироп - жовте і червоне. Мед краще брати в сотах або відразу великий банкою, щоб вистачило на насморочную і простудних зиму, а ось сиропу вистачить на перший раз невеликої пляшечки.
Сироп збирають точно так само, як горезвісний березовий сік, тільки дірочки свердлять в так званому цукровому клені , сік якого містить глюкозу і багато інших корисних мікроелементів, які зовсім не зайві, коли організм пристосовується до зміни пір року, температури і довжини світлового дня. А якщо ви зможете знайти в супермаркеті сувенірну пляшку у формі кленового листа - наш осінній подарунок і зовсім стане незабутнім.
Речі сказати, і звичайну ємність можна розписати вручну, тільки для цього будуть потрібні вітражні фарби, які продаються в будь-якому відділі дитячої творчості або художньому магазині. Фарбі головне дати висохнути, і тоді вона перетворюється в міцну плівку, яку не так просто стерти зі скла.
Ну а для того, щоб коротшає дні й холодні ночі не стали для ваших друзів справжнім приводом для смутку, крім яскравості букетів, що нагадують про красу цієї пори року і солодких його плодів, варто подарувати другу осінній подарунок у вигляді гарного вовняного пледа, краще - теж яскравий і у велику клітинку, особливо якщо цей друг часто мерзне.