Міжнародний день музики заснували 1 жовтня 1975 згідно з рішенням ЮНЕСКО.
Дмитро Шостакович, який є відомим композитором, являє собою одного з головних ініціаторів установи даного свята. Цей захід святкують щороку по всій земній кулі великими концертами, в яких беруть участь кращі художні колективи та артисти. У цей день можна почути чимало творів, які змогли увійти в скарбницю культури всього світу.
Однак людство знайоме з тим, що таке музика, вже з давніх пір. В африканських печерах можна побачити різні наскальні малюнки, зроблені племенами, які давно зникли. На цих зображеннях можна розрізнити людей з різними музичними інструментами. Нам уже ніколи не вдасться почути музики тих людей, проте в певний час вона могла скрасити чиєсь життя, змушувала людей засмучуватися або радіти.
12 років тому археологами з Китаю був знайдений музей музичних інструментів, які створили ще за часів династії Хань , яка правила приблизно 2000 років тому.
Музика має надзвичайну силу. У світі досить важко знайти тих, хто байдуже ставиться до музики. Велика кількість композиторів хотіли висловити стан власної душі через музику. Великі імена цих людей у всі часи будуть вимовлятися людьми з величезною вдячністю. Музика ніколи не старіє, її життя буде тривати до тих пір, поки буде існувати людство.
У цей день в 2012 році відзначають ще одне свято. Архітектори відзначають Всесвітній день архітектури, що є їхнім професійним святом. У перший понеділок цього місяця архітектори з різних світових країн відзначають свято.
Даний свято заснував МСА (Міжнародний союз архітекторів). На зборах союзу в 1985 році було прийнято рішення щодо щорічного святкування Всесвітнього дня архітектури, правда, в той час його відзначали в перший понеділок літнього місяця липня.Через 11 років, в 1996 році, Міжнародна спілка архітекторів в ході своєї ювілейної ХХ Генеральної асамблеї, яка проводилася в іспанській Барселоні, ухвалив резолюцію, згідно з якою святкування цього дня перенесли на перший понеділок місяця жовтня.
Міжнародний союз архітекторів сформували практично відразу після того, як закінчилася друга світова війна. У той час він займався найбільш важливою проблемою - відновленням населених пунктів, міст і промислових підприємств, які були зруйновані в результаті військових дій. Тобто, союз займався ліквідацією наслідків минулої війни. Союз архітекторів Радянського Союзу став одним із засновників міжнародного союзу, він брав активну участь у діяльності МСА. На сьогоднішній день МСА включає приблизно 100 національних секцій, а також понад одного мільйона архітекторів.
У середині ХХ сторіччя третя частина жителів Землі жила на території міст. Тільки через півстоліття даний показник збільшився до 50% і до 2050 року прогнозується його зростання вже до 2/3. Так, міста на даний момент представляють собою будинок для кожного другого жителя нашої планети.
За традицією в цей день архітектори в різних країнах організовують конференції, в ході яких вони ведуть обговорення умов, а також результатів власної роботи, розглядають існуючі в наш час труднощі архітектурної освіти. Крім цього, головні архітектори проводять різноманітні творчі дискусії. Найчастіше в цей день можна відвідати різні виставки, причому кожен рік вони мають деяку тематику.