Всесвітній день кіно являє собою свято всіх кінематографістів. Причому це стосується не тільки працівників мистецтва, а й любителів кіно по всій планеті. У цей день 1895 в столиці Франції в "Гранд-кафе" на відомому бульварі Капуцинів (так, саме Капуцинок, а не Капуцинів, як відомо багатьом) був проведений перший сінематографічний сеанс братів Люм'єр. Цю дату вирішили використовувати для святкування Міжнародного дня кіно. Трохи раніше в тому ж році, Луї і Огюст Люм'єр змогли отримати патент на апарат під назвою "Синематограф", який вони розробили своїми силами. Навесні 1895 брати організували в Парижі перший кіносеанс в історії людства. Під час цього сеансу вони показали невеликій кількості близьких людей коротенький фільм під назвою "Вихід робітників із заводу Люм'єр".

Однак днем народження кіно став саме 28 грудня 1895, оскільки в цей день в одному з кафе Парижа на бульварі Капуцинів братам вдалося представити набагато більшій кількості людей першу в історії короткометражну кінострічку, що отримала назву "Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота". Фільм став першим за весь час існування кінематографа, який вирішили показати глядачам за гроші. Показ цього фільму викликав справжню паніку у всіх, хто його бачив.


Причина цього полягала в тому, що глядачі кидали свої місця в залі, оскільки боялися, що потяг, який наближався на великому екрані, може розчавити їх ...

На території Росії перші кінострічку показали в середині осені 1908. Мова йде про фільм під ім'ям "Пониззя вольниця". Режисером стрічки став Володимир Ромашков. Вона була знята за мотивами популярної народної пісні "Через острова на стрижень". Тривалість першого вітчизняного фільму становила лише сім хвилин.

З того часу кінематограф встиг пройти величезний шлях у вдосконаленні і пережив серйозні зміни. Відбувся перехід від чорно-білого німого кіно до кольорового звукового. Потім, кіно стало цифровим. В даний час налічується дуже багато різних жанрів кінофільмів: документальні, художні, наукові, публіцистичні. А в різних країнах у наш час проводять різні фестивалі кіно: Московський Міжнародний кінофестиваль, "Берлінале", "Оскар", каннська "Золота пальмова гілка", фестиваль імені найвідоміших братів Люм'єр, а також інші заходи. Крім цього, в різних державах світу відзначаються свої Дні національного кіно. Наприклад, День російського кінематографа щороку святкують 27 серпня.