Можливість контролювати прилади силою думки здається багатьом фантастичною. Здатність людини немеханическим шляхом виводити з ладу електроніку отримала назву синдрому "взаємодії з ліхтарним стовпом". Чи існує він насправді?

Цей феномен привернув увагу вчених і фантастів усього світу: мешканка Великобританії Деббі Вульф запевняє, що здатна впливати на дію електронних приладів .. одним поглядом! Вона може вивести з ладу телевізор, розладнати радіоприймач, розморозити холодильник, "посадити" батарейки.

Все відбувається, за її твердженням, спонтанно, особливо коли вона абстрагується, чи то пак занурюється глибоко у свої думки і не помічає нічого навколо. "Іноді нічого подібного не трапляється тижнями. А буває і так: варто мені дати вихід своїм емоціям, як у всій квартирі вибиває пробки". Через її нещодавньої поїздки на мотоциклі вийшли з ладу .. кілька вуличних ліхтарів! Таким же чином в будинку у Вульф виходять з ладу будильники: електроніка не витримує "негативних" флюїдів, що виходять від щойно прокинулася господині. Доводиться використовувати заводні.

В Японії, наприклад, історія дамочки лягла в основу популярного коміксу. А в США вона стала прототипом героїв популярного серіалу "Герої", в якому персонажі розвивають екстраординарні здібності.

Сама ж жінка суперзіркою себе зовсім не вважає. Вона працює звичайної медсестрою в лікарні Брайтона і запевняє, що вміння керувати приладами на її роботу анітрохи не впливає.

Проте в побутовому плані це доставляє медсестрі море клопоту.


Часто після повернення додому її застає величезна калюжа під холодильником, так як той мимовільно розморожується. Практично щодня їй доводиться міняти батарейки від пульта телевізора. Та до того ж постійно скаржаться сусіди - на перебої в електропостачанні.

Хіларі Еванс, найвідоміший у Великобританії автор книг про людей з феноменальними здібностями, каже, що такі люди як Міс Вульф зустрічаються нечасто. Незвичайні здібності, стверджує вона, є у багатьох, але мало у кого вони проявляються так гостро, як у цієї англійки.

Проте вчені-скептики в наявності особливого дару у жінки сильно сумніваються. Вони воліють не робити раптових заяв, не перевіривши всі дослідним шляхом. Один такий експеримент був недавно проведений: жінку посадили в їдальню, де перед нею поставили ліхтарик, мобільний телефон і радіоприймач. Нічого надприродного не сталося! У звичайному режимі також продовжували працювати настінні годинники і СВЧ - печі.

Жінка все легко пояснила: мовляв, чим більше вона концентрується на своїх здібностях, тим менше ці здібності проявляються. "Мені потрібно було було повністю зосередитися на чомусь важливому і цікавому. А я, коли проводився досвід в їдальні, думала .. про вафельному десерті з крем-брюле", - сказала учасниця експерименту.

http ://www.pravda.ru/