1. Самое довгий час без сну, яке людина змогла провести без сну, складає на даний момент 18 днів, 21 годину і 40 хвилин. Однак не думайте, що такі експерименти зі сном нічим не загрожують. Людина, яка поставила цей рекорд, повідав про таких розладах, як галюцинації, параноя, погіршення зору, виникнення проблем з промовою і пам'яттю. Так що ні в якому разі не повторюйте цей небезпечний для вашого життя експеримент.
2. Люди можуть спати з відкритими очима, причому навіть не підозрюючи про це. До слова, іноді неможливо з точністю визначити, спить людина чи ні без ретельного медичного спостереження.
3. До речі, зверніть увагу на наступний факт - якщо ви засинаєте буквально протягом 5 хвилин, то це означає лише одне - вам явно не вистачає того часу сну, яке ви йому зазвичай присвячуєте. Показником ж того, що часу сну вам цілком вистачає є засипання приблизно за 10-15 хвилин.
4. Раніше існувало лише думка про те, що сни людина бачить тільки в REM-фазі. Однак фахівці довели, що сни також сняться нам (хоча є менш яскравими і чіткими) і в повільній фазі сну. Так що, може бути, насправді ми взагалі практично не спимо?
5. Деякі фахівці переконані в тому, що ті чи інші сни ми бачимо для того, щоб певні події, які нам варто запам'ятати , закріпилися в нашій довгостроковій пам'яті. Інші ж вчені, навпаки, переконані в тому, що нам завжди сниться те, що потрібно забути - непотрібні спогади, негативні події, які "засмічують" наш мозок, заважаючи нашої розумової діяльності.6. Цікаве відкриття зробили вчені, виявивши, що температура тіла і цикл сну взаємопов'язані. Саме цим обумовлений той факт, що сон в дуже жарку ніч не приносить нам необхідного відпочинку.
7. Такий міцний напій, як грог допоможе вам швидше заснути, якщо у вас проблеми зі сном, проте такий сон буде нагадувати швидше легку дрімоту, і навряд чи ви зможете побачити сни.
8. Пам'ятайте про те, що після 5 безсонних ночей дія алкоголю посилюється в два рази.
9 . Деякі вчені переконані в тому, що жінкам необхідно спати на 1 годину більше, ніж чоловікам. І якщо жінка регулярно не виходить цей зайву годину сну, це може з часом стати однією з причин більшої схильності всіляким депресивних станів і розладів.
10. Пам'ятайте про те, що почуття втоми може дуже легко перетворитися в норму. При цьому ті, хто свідомо обмежує час свого сну, відзначають спочатку розумовий, емоційний і фізичний підйом, проте не варто спокушатися, оскільки незабаром він змінюється різким спадом. Подумайте, чи варто так травмувати свій організм ?!
Приємних вам снів!
Підготувала: Олена Калашникова