Сьогодні в усьому світі величезна увага приділяється застосуванню фен-шуй в комерційних цілях. Тому офіс облаштований згідно з правилами фен-шуй може істотно підвищити ефективність та успішність вашого бізнесу, а також знайти душевну рівновагу, що вельми важливо в успішному веденні справ.

Отже, почнемо з розташування офісу. Кабінет менеджера або начальника повинен надавати позитивне враження, так щоб розташовувати відвідувачів і викликати довіру з їхнього боку. Для цього слід уникати гострих кутів, колон і балок. Дуже не бажано знаходження офісу в кінці довгого темного коридору. Якщо все ж офіс знаходиться в кінці такого коридору, то слід його висвітлити, а письмовий стіл відсунути подалі від входу.

Розташування меблів, рослин, письмового столу має бути продумано так, щоб не перешкоджати циркуляції життєвої енергії "ци ", а також блокувати проникнення шкідливої енергії" ша ", для цього, громіздку і масивну меблі, використовуйте в інтер'єрі дуже обережно, неприпустимим є також нагромадження великих стопок документів або журналів на письмовому столі або біля нього.

Начальнику бажано розташувати свій кабінет якнайдалі від вхідних дверей та офісної суєти. Це дасть можливість уникнути рутини і зосередитися на роботі.

Часто співробітники, робочі столи яких знаходяться глибше ніж стіл начальника, починають сумніватися в його авторитеті і здатності утримати владу. Тому настійно рекомендується щоб стіл начальника знаходився якнайдалі від дверей. Постарайтеся також сидіти спиною і вікна, вам буде набагато комфортніше, відчуваючи за собою міцну стіну сприяє зміцненню вашого авторитету перед підлеглими, і перед колегами.

Вікно - це джерело денного світла, тому в інтер'єрі розташування меблів щодо вікна дуже важливо.


Хороше, рівномірне освітлення сприяє нормальному перебігу "ци"; а от дуже яскраве світло - дратує, і стає джерелом негативної енергії "ша". Звідси і рекомендації фахівців фен-шуй: робочий стіл повинен знаходитися збоку від столу, так щоб природне світло падало не створюючи тінь від руки під час письма.

Яскраве світло викликає дискомфорт і дратівливість, що звичайно відбивається на якості роботи , тому щоб сліпуче світло не било в очі, можна тонувати шибки або повісити на вікно багатогранний кристал, який буде розсіювати "ша" і створювати "ци".

Ще кілька порад про становище столу менеджера, тому як це місце в офісі вважається головним.

Стіл менеджера повинен знаходитися в домінуючої позиції. Це означає що, менеджеру потрібно завжди сидіти спиною і стіни, так щоб при цьому бачити і двері і вікно, і все приміщення в цілому. Це дасть контроль над підлеглими і сприятиме ясному і здоровому мисленню, що в результаті підвищить ваш авторитет то боку колег.

Якщо ви віддаєте перевагу сидіти обличчям і вікна, або просто немає можливості розгорнути свій робочий стіл, повісьте над своїм робочим місцем невелике дзеркало, в якому відображалася б велика частина кабінету захоплюючи вхід. Це дасть відчуття безпеки, і контроль над непередбаченими обставинами.

Хоча фен-шуй стародавнє мистецтво, але актуально і сьогодні, можливо навіть актуальніше ніж у давнину. І тому ця стародавня наука знайшла велике застосування в нашому сучасному світі, і дає можливість використовувати весь свій потенціал з максимальною користю, і при цьому зберегти душевну рівновагу.