Розвинена інтуїція може стати кращим помічником у житті. Інтуїція є маловивченою здатністю людської психіки приймати правильні рішення без логічних міркувань. Кожен з нас хоча б раз у житті стикався з подібними ситуаціями: внутрішній голос змушує відійти від будинку за секунду до того, як з даху впаде бурулька, або обійти темний двір, в якому через кілька хвилин розпочнеться бійка. Ці рішення, прийняті інтуїтивно, найчастіше виявляються найбільш правильними. На жаль, це почуття зникає так само раптово, як і з'являється. Ми не можемо постійно розраховувати на інтуїцію, але в наших силах розвивати її, змушувати наш внутрішній голос звучати виразніше.
Для початку уявіть, що інтуїція - це просто м'яз у вашому тілі. Як і будь-яку іншу м'яз, її слід розвивати постійними тренуваннями. Спробуйте частіше звертатися до інтуїції в повсякденному житті, запитуйте у неї ради, як у кращої подруги. Як вам здається, яка буде погода наступного тижня? З яким рахунком закінчиться футбольний матч? Коли піде перший сніг? Спробуйте вгадати, хто дзвонить, перед тим як брати телефон, або подумайте про ім'я нового колеги ще до особистого знайомства. У відомої провісниці Ванги була улюблена дитяча гра: вона ховала якусь річ і намагалася знайти її із зав'язаними очима.


Ви можете просто відразу не включати світло в кімнаті, коли шукайте зниклі ключі.
Згадайте моменти, коли ви діяли інтуїтивно і виявлялися праві. Запам'ятайте, що ви тоді відчували - був це голос в голові, внутрішня впевненість або прослизнув перед очима картинка. Таким чином, ви зможете виявити свій тип інтуїції і дізнаєтеся її, коли вона з'явиться знову.
Постарайтеся не оцінювати себе з боку, не захоплюватися собою і не сумніватися в собі. "Переоцінювання" себе, так само як "недооцінювання", відлякує інтуїцію. Вона буде працювати тільки в тому випадку, якщо ви відчуваєте впевненість у своїх силах. Щоб знайти необхідне внутрішній спокій, частіше бувайте на природі, займайтеся йогою і медитацією.
В історію увійшли відомі випадки "інтелектуальної інтуїції", коли внутрішній голос допомагав знайти рішення проблеми. Так, Менделєєв побачив уві сні таблицю хімічних елементів, відомий лікар Боткін ставив діагноз пацієнту, тільки що відкрив двері в кабінет, а винахідник Тесла зрозумів принцип роботи магнітного поля з раптового бачення під час прогулянки. Може колись і вам інтуїція підкаже рішення, яке змінить ваше життя.