Колір є першим видом терапії, їм навіть користувалися перші люлі Землі - Адам і Єва. Біс сумніву, яблуко, яке довело їх до гріха, було червоне, тому як цей колір збуджує і стимулює кров, а також додає життєвої енергії людини.
Пізніше кольором лікували в таких країнах, як Індія, Єгипет, Персія і Китай. Археологам не так давно вдалося виявити в єгипетських храмах кімнати, конструкція яких була такою, що промені сонця, заломлювалися там, в певний спектральний колір. Лікарі, визначаючи, який колір людині необхідний в даний момент, начебто б купали їх у колірних ванних.
Астроном з Франції К. Фламмарион, який жив наприкінці минулого початку цього століття, експериментуючи з різними дослідами довів, що тварини і рослини небайдужі до кольору. Так, наприклад, квасоля, якщо на неї впливати, синім або зеленим кольором вмирає, а при червоному і синьому кольорі цвіте. А салат-латук під склом синього кольору росте дуже повільно, а під склом червоного кольору зростає в 4-ри рази швидше, ніж під сонячними променями.Також кольори мають величезне значення в людському житті. Щастя, що людина бачить цей світ кольоровим. Оскільки без квітів наше життя було сумній і нудною. Але, все ж, хотілося б відзначити, що людина знаходить кольоровий зір не з народження. Дитина спочатку здатний сприймати оранжевий, червоний і зелений кольори. трохи пізніше - синій, фіолетовий і блакитний. Цілком ймовірно це пояснюється тим, що в сонячному спектрі кожен колір має свою певну довжину хвилі. Так червоний колір має самої довжиною хвилею, яка при проходженні атмосферної товщі найменше розсіюється. Наступними вважаються оранжевий, жовтий і зелений кольори. А решту володіють самими короткими хвилями і як наслідок не сприяють зростанню рослин, а також викликають гальмування у всіх живих істот.