Унікальний міст, створений з рожевого пісковика, є одним з найбільших чудес світу. На цьому мосту, розташованому в південній частині Юта зароджуються індіанські легенди.
У південній частині Юти жили індіанці навахо і Паюти, вони складали легенди про незрозумілою для їх розуму "веселці з каменю". Але в той же час лише деякі знали точне місце розташування цієї величезної каменой арки, яка за забарвленням і формою повністю повторює небесну веселку. У далекому 1909 р троє сміливих хлопців, зацікавлені легендами про це чудо світу, який знаходиться недалеко від гори Навахо, вирішили відправитися на його пошуки через звивисті каньйони і пустелі. Відважні герої, подолавши важкі території Північної Америки, побачили гігантських розмірів арку-веселку.
Видовище, що відкрилося перед вершниками, викликало у них благоговійний захват. Адже ця арка абсолютно точно повторювала справжню небесну веселку і за кольорами, і за формою.
Витончений міст з піщанику, довжина якого становить 94 метри, є досконалим і найбільшим природним утворенням. Міст собою з'єднує схильні каньйону, ширина якого дорівнює 85 метрам. Його висота порівнянна хіба, що з висотою дзвіниці Івана Великого в Кремлі і становить 88 метрів.


Ширина каменю перевищує 10 метрів (що цілком достатньо для розміщення 2-смугового шосе), а товщина каменю дорівнює 13 метрам. Унікальна краса "веселки" та її нереальні розміри спонукала одного з американських глав держави проголосити її одним з найбільших чудес світу.
У 1910 г арка вже була зарахована до національного надбання. Але лише в 1963 г численні туристи змогли відвідати це місце, після того, як була побудована гребля Глен-Каньйон. В результаті утворилося озеро, по якому відвідувачі переправлялися до кам'яної арки, а раніше всі бажаючі помилуватися на це унікальне природне творіння повинні були подолати 20 км дуже небезпечних і звивистих стежок.
Мост-веселка для індіанців навахо є священним місцем. Цей факт підтверджують численні археологічні розкопки. Всі знайдені знахідки говорять про те, що в це місце колись стикалися паломники. Але до будівництва платини потрапити до цього чуда світла, яке заховано у вузькому каньйоні було настільки складно, що перші білі люди, що опинилися в цих місцях, зрозуміли, з якої причини лише деякі знали про точне місце розташування цього унікального природного створення.