Багатьом з нас відомо, що кожне слово практично будь-якої мови має свою історію походження. Наприклад, слово "одеколон" походить від "кельнской води", а слово "помідор" - від "золотого яблука". Цікаво, а яку історію мають інші, добре відомі нам слова, такі як собака, кішка, та й взагалі тварини?
Так, слово "тварина" є старослов'янським словом. Воно склалося від слово "життя" або "живіт". А тепер давайте розберемо такі слова, як собака і кіт.
На думку вчених-мовознавців слово "собака", була запозичена з іранських мов, наприклад, зі скіфського мови, у них слово читається як "spaka". А слово "кіт" мовознавці вважають ми запозичили з латинської мови, в якому catta і cattus - це назва домашніх кішки і кота. Крім цього, існує думка, що німецьке katze, англійське cat і французьке chat, також запозичені з латинської мови. Походження даного слова датована не пізніше, 4 ст. нашої ери, саме в той час це слово було зафіксовано в латині.Тепер поговоримо про селах і про міста. Яке походження мають слова "місто" і "село"? словом "місто" в стародавні часи слов'яни називали місце, яке мало огорожу, кремлі, фортеця або огорожу. А ось слово "село" однозначного походження не має. Так є дослідники, що зв'язують дане слово з "ріллею", вони пояснюють це тим, що в селах було тільки поле, інші ж упевнені, що "селом" називали поселення в лісі.
Також цікаво розібрати слово "метелик". Воно дуже схоже зі словом "баба" і це не спроста. Адже древні слов'яни-язичники були впевнені, що пішли в світ інший предки жіночої статі перетворювалися на метеликів. Говорячи про комах, можна розібрати і саме слово "комахи" воно в буквальному перекладі з латинської означає "робити насічки". Таку назву комахи отримали тому, що всі вони мають насічки, який один членик відокремлюють від іншого.