У 3 км від с. Перевального Сімферопольського району, в Кримських горах на відрогах Долгоруковской яйли розташувалися червоні печери або Кизил-Коба. Ці печери являють собою цілий лабіринт їх багаторівневих печер. У печеру ведуть одночасно чотири входи: Темна печера, Харанлих-Коба, трохи вище по схилу ледь помітний вхід трикутної форма - Вітряна печера або Іель-Коба, і ще одні в сторони з незвичайним для печер назвою Ромашка. Приблизно 22 км становить протяжність вивченої частини печер. Перепад висоти тут дорівнює 275 м. Самим незвичайними і красивими залами вважаються Китайський і Індійський з дивовижними натічними утвореннями, а також Академічний зал, висота якого рівна 8 м.
Також тут можна зустріти абсолютних гігантів - зал Блакитний капели, висота якого становить 145 м, а протяжність більше 80. Всі зали утворюють єдиний складний підземний лабіринт, який включає в себе 6-ть поверхів. Вік найдавнішого 6-го поверху дорівнює 2 млн. Років. Протягом року середня температура повітря дорівнює 8-9 ° С.
У печері є безліч водоспадів, озер і сифонів. По дну протікає підземна річка Су-Учхан, яку поділяють шість карстових сифонів. Склепіння печер прикрашають сталактити, карбонатні натікання, колони і сталагміти.
Печера Кизил-Коба також зарахована до пам'яток архітектури.


Приблизно 2,5 тис. Років тому тут жили люди. Вчені відносять їх до кізілкобінской культурі. У якийсь період часу тут водилися леви, ведмеді, бізони, шерстисті носороги, мамонти - вчені були знайдені їхні останки.
Візитною карткою Кримського півострова вважається оповита древніми легендами і оповідями гора Чатирдаг. Надра гори прінізани порожнечами карстових печер. Багато хто з них не "бачили" ніколи людської ноги. Складається таке враження, що Хранитель гори тисячоліттями чекав зручного моменту, щоб відкрити свої володіння. За останні роки тут було більше спелеологических відкриттів, ніж у всій Європі.
Набрести в сходженому і за'їжджена туристами Криму печеру з неповторним підземним світом - значить зробити відкриття вселенського значення. Але від цього дуже складно зберегти в цілості і цілості безцінне оздоблення підземного палацу. Історія цих печер почалася з нереальною інтриги: вчені-спелеологи Інституту мінеральних ресурсів, виявили дуже велику карстову порожнину в надрах північного краю, і 25 років зберігали дане відкриті в таємниці. І лише в 1994 р, коли 1,5 км підземних галерей печери Еміне-Баїр-Хосар розчистили, поставлені під охорону і досліджували і тільки тоді в ній були прокладені маршрути для дослідників і туристів.