Якщо ви хочете щороку збирати врожай з лимонного дерева, необхідно придбати рослину, спеціально пристосоване для плодоношення в домашніх умовах. Продукція, в якості кімнатних рослин карликові деревця за виглядом нагадують справжні дерева - гіллясті, з рясною блискучою темною листям, що містить цінні ефірні масла. Кращими сортами вважаються Лимон китайський карликовий, Лимон Мейера, Лимон Павловський, Лимон Майкопский. Деревця здатні приносити плоди вже в молодому віці. У шкірці лимона, як і в листі, містяться ефірна олія (5-7%) і вітамін С. Рослина ремонтантне, це означає, що цвіте протягом тривалого часу (навесні, влітку і взимку). Одно-тимчасово на деревце знаходяться бутони, квітки і плоди. У кімнатних умовах в залежності від віку лимон дає 20 і більше плодів.
А ось рослина, вирощена з кісточки, зможе плодоносити дуже не скоро, тільки коли стане занадто великим для звичайного житла, та й смак лимонів вас швидше за все розчарує. Щоб не чекати десятиліття, лимону, вирощеному з кісточки, необхідно зробити щеплення: приростити до його гілці втечу окультуреного рослини.
Секрети успіху
Лимон віддає перевагу світлим і сонячні приміщення. Догляд нескладний: цитрусовим потрібні лише хороший дренаж, відсутність протягів, дотримання режиму поливу, рясна підгодівля і досить низька (але не нижче 5 ° С) температура взимку. Важко переносить приміщення з центральним опаленням, де сухість повітря доходить до 40%.


Влітку виносьте його на свіже повітря.
У період росту і розвитку один раз в два тижні підгодовуйте рослина комплексним або рідким добривом "Веселка" або "Ефектний". Розмножується лимон тільки живцями на самому початку весни. Для вкорінення слід брати однорічні визріли пагони.
Для кращого плодоношення квітки запилювати штучно, ватними тампонами. У разі пожовтіння листя (показника нестачі магнію) внесіть спеціальне добриво Multi Tonic.
Виростимо самі
Якщо вам подарували держак лимона: ви можете виростити і сформувати даний лимонне дерево самостійно. При бажанні воно буде нітрохи не гірше того, що продається в магазині.
У міру росту і розвитку лимон вимагає обов'язкової підрізування, оскільки починає плодоносити лише на гілках четвертого і п'ятого порядку.
У молодого рослини, що досяг 20 см в висоту, перед початком активного зростання навесні обріжте верхівку, залишивши п'ять-шість нирок.
Коли ці нирки підростуть, утворюється кілька пагонів першого порядку. Залиште три-чотири втечі.
Як тільки ці пагони закінчать своє зростання, обріжте їх, залишаючи на кожній гілочці по три-п'ять нирок. Цим ви створите пагони другого порядку.
Після появи пагонів четвертого порядку формування рослини закінчується, і воно вступає в період плодоношення.
Субстрат для лимонів використовуйте такий же, як для апельсинів і кінканов.