Людську ци також можна розділити на п'ять типів - Дерево, Землю, Метал, Воду і Вогонь. Кожна людина містить в собі всі п'ять елементів в різній пропорції. Існує методика для визначення домінуючої стихії людини по року його народження.
Щоб визначити вашу стихію, колір і щасливі для вас боку кольору, проведіть наступний розрахунок:
Для чоловіків: відніміть дві останні цифри вашого року народження з 100 і розділіть залишок на 9. Залишок від ділення і буде номером вашої особистої шкали сторін світу. Якщо залишку немає, вам відповідає шкала під номером 9.
Приклад: 1962-й рік народження: 100-62 = 38; 38: 9 = 4; залишок - 2; 1962-го року народження відповідає шкала під номером 2.
Для жінок: відніміть 4 з двох останніх цифр вашого року народження і розділіть залишок на 9. Залишок від ділення і буде номером вашої особистої шкали сторін світу. Якщо залишку немає, вам відповідає шкала під номером 9.
Приклад: 1962-й рік народження: 62-4 = 58; 58: 9 = 6; залишок - 4; 1962-го року народження відповідає шкала під номером 4.
Якщо ваш номер шкали - 1, 3, 4 або 9, то ваші щасливі сторони світу - схід, південний схід, північ і південь. Якщо ваш номер шкали - 2, 6, 7 або 8, то ваші щасливі сторони світу - захід, південний захід, північний захід і північний схід.


Число 5 традиційно співвідноситься з центром, тому з ним не зв'язується жодна з сторін світу. Якщо в результаті підрахунків у вас вийшов номер 5, то скористайтеся шкалою номер 2, якщо ви чоловік, і шкалою номер 8 - якщо ви жінка.
Шкалі 1 відповідають стихія Води і чорний (синій) колір, шкалами 2 і 8 - стихія землі і жовтий (коричневий) колір, шкалами 3 і 4 - стихія Дерева і зелений колір, шкалами 6 і 7 - стихія Металу і білий колір, шкалою 9 - стихія Вогню і червоний колір.
За домінуючою стихії у фен шуй визначається найбільш сприятлива забарвлення інтер'єру. В цілому, забарвлення інтер'єру повинна бути різноманітною, щоб створити відчуття гармонії. Проте бажано переважання гармонирующего з вашою стихією кольору і відсутність кольору несприятливого.
Нижче наведена таблиця кольорів, відповідних п'яти стихіям, квітів, що суперечать їм, і рекомендованої забарвлення для кімнати:
Дерево: сприятливий білий колір, несприятливі синій, чорний.
Вогонь: сприятливі чорний і синій кольори, несприятливий зелений.
Земля: сприятливий зелений колір, несприятливий червоний.
Метал: сприятливий червоний колір, несприятливі жовтий, коричневий.
Вода: сприятливі жовтий, коричневий колір , несприятливий білий.