Які канцелярське приладдя потрібно купити до 1 вересня? Вибираємо зручні та корисні для здоров'я. Існує рекомендаційний список товарів, необхідних для 1-го класу, - пунктів приблизно отак на сорок. Не поспішайте слідувати йому і, перш ніж робити покупки, запитайте у майбутнього вчителя, що конкретно потрібно дитині. Зазвичай це обговорюється на батьківських зборах, яке проводиться перед початком навчального року.

Що точно можна купити заздалегідь і зайвим не буде - кольорові і прості олівці, ручки та фломастери, гумки, точилку, папку та обкладинки для зошитів, акварельні фарби, дерев'яну лінійку приблизно на 20 см. Все інше - на розсуд викладача, в кожній конкретній школі можуть бути свої вимоги.

Зошити з нейтральними обкладинками

- Для першокласників вибирайте зошити і прописи спокійних кольорів - блакитні, зелені. Бажано без відволікаючих картинок і написів, - радить сімейний психолог Олена Акулова. - Папір має бути матовою білою або кольору слонової кістки - саме ці відтінки найбільш безпечні для дитячих очей. Якщо сторінки в зошиті брудно-білі, значить, зошит виготовлена із вторсировини. Якість у неї низька, і навіть самі акуратні каракулі в ній будуть виглядати неохайно. Інша крайність - сліпуче білосніжні сторінки деяких імпортних зошитів. Будьте з ними обережні: ця білизна погано впливає на зір.

Ручки: тільки кулькові

Малюкам підійдуть самі звичайні звичні ще з радянських часів кулькові ручки. Гелеві ручки пишуть занадто легко, а до кульковим потрібно прикладати певне зусилля, це корисно для першокласників. До того ж гелева ручка вимагає швидкого письма, інакше вона буде залишати на папері невеликі плями. Потрапивши на папір, такі чорнило висихають не відразу, і першокласники часто ними брудняться.

Ножиці

Для молодших школярів потрібні спеціальні дитячі, з тупими закругленими краями.

Лінійка: проста дерев'яна

Діти часто її гризуть, тому дерево в цьому випадку безпечніше. До того ж на імпортних пластикових лінійках нерідко нанесені дві шкали - в сантиметрах і в дюймах, першокласники будуть плутатися.

Олівці: зручніше - тригранні

Для молодших школярів педагоги рекомендують купувати не звичайні, круглі, а тригранні олівці.


Така форма дуже зручна для дитячих пальців. У московських магазинах продаються і прості, і кольорові "тригранник". Є навіть поліпшені варіанти - з гумовими пухирцями на корпусі, щоб пальчики не ковзали.

Важливо: грифель у олівців повинен бути середньої твердості (вона позначена на дерев'яному корпусі буквами "НВ" або "ТМ").

Альбом

Уточніть у школі - чи потрібен вам саме альбом: деякі педагоги просять замість нього купувати спеціальні папки для акварелі. Прослідкуйте, щоб листи альбому для малюка були скріплені металевою скріпкою. Альбоми з проклеєними аркушами краще не брати - вони швидко розсипаються.

Фарби

Для першокласника достатньо найпростішого набору з 12 кольорів. Це ж стосується і фломастерів: 12 кольорів юному художнику цілком вистачить.

Пенал

Вчителі не радять купувати круглі пластикові пенали - вони важчі і до того ж постійно норовлять під час уроку з гучним стуком скотитися на підлогу. Набагато практичніше в цьому плані м'які пенали у формі книжки, застібаються на блискавку.

А якщо дитина - лівша?

Підхід до ліворуких дітям зараз спростився: фахівці радять у жодному разі не переучувати дитину і не змушувати його писати правою рукою - це може негативно позначитися на його здібностях. А щоб першокласникові було легше освоювати лист, можна купити йому спеціальні канцтовари для лівшів (вони продаються, наприклад, в Московському будинку книги на Новому Арбаті і в "Дитячому світі"). Це ручки з ергономічним поглибленням для пальців, "перевернуті" ножиці, якими зручно різати саме лівою рукою, лінійки, шкала на яких розташована навпаки - справа наліво, і т. Д. Навіть із звичайними точила маленький лівша справляється погано: йому доводиться обертати олівець на себе. А зі спеціальною леворукой, як і годиться, - від себе.

http://kp.ru/