Малюк в будинку - це завжди радість, вся увага зосереджена тільки на ньому. Дитина приносить не тільки радість, а й клопоти, яких раніше молоді батьки і не знали. У молодої матусі виникає безліч питань про те, як сповивати, годувати й одягати дитину і як взагалі доглядати за цим маленьким дивом. Щоб полегшити життя батькам, у сучасному світі випускаються самі різні дитячі товари, вони допомагають у догляді за дитиною, а також дають можливість молодим батькам більше відпочивати і проводити час один з одним.

Сучасні дитячі товари дають можливість доглядати за своєю дитиною, не витрачаючи великих зусиль. Особливо розвиненим напрямком серед виробництва дитячих товарів, вважаються товари для годування та гігієнічні приналежності. Поговоримо про те, за допомогою чого можна спростити собі життя в період грудного і постгрудного вигодовування дитини.

Самим важливим і цінним харчуванням для дитини є грудне молоко його матері. У жіночому молоці містяться всі необхідні елементи, які сприяють правильному і здоровому розвитку малюка. Материнське молоко містить лактозу - найважливіший вуглевод, необхідний для правильної роботи органів травлення і для загального здоров'я всього організму дитини. Завдяки лактози, що надходить при грудному годуванні, в організмі виробляються лактобактерії, які здатні боротися і пригнічувати патогенні тіла. До речі, грудне молоко є одночасно і харчуванням, і питвом для дитини, так як материнське молоко на 87-90% складається з води, так що якщо у Вас достатньо молока, то дитина не потребує додаткового споживанні води, навіть у саму жарку і суху погоду.

Під час періоду лактації настає такий момент, коли годування починає приносити неприємні відчуття і навіть біль матері.


Дитина губами поступово стирає груди, соски тріскаються. А якщо мамі потрібно зціджувати молоко (наприклад, для того, щоб у неї було грудне молоко в пляшечці на випадок поїздки або тривалої прогулянки), то ситуація ускладнюється. Для того щоб не мучити себе, придбайте молокоотсос. Навіть ручні молоковідсмоктувачі значно полегшують процес зціджування, а електричні роблять цей ритуал практично непомітним для матусі, бо за принципом своєї дії електричні молоковідсмоктувачі нагадують природне годування груддю. Щоб використовувати молокоотсос для зціджування, необхідно трохи відпочити і розслабитися, помити або обтерти груди вологим рушником, щільно прикласти молокоотсос до грудей і включити його. Така процедура не займе багато часу і зусиль, і при цьому Ви не відчуєте ніякого дискомфорту.

Підростаючи, Ваш малюк потребуватиме прикорме - молочних і безмолочних кашах, соках, дитячому харчуванні та дитячому печиві.

Спочатку в раціон вводиться однокомпонентний сік, буквально по крапельці, потім каша і дитяче пюре. Дитяче харчування (пюре) може бути фруктовим, овочевим або м'ясним. Починати слід з однокомпонентного пюре (зелене яблуко буде в самий раз), це необхідно, щоб виявити, на що у Вашого малюка є алергія. Далі вводяться багатокомпонентні овочеві і фруктові пюре, а коли дитина адаптується до такої їжі (приблизно місяців в 7), можна спробувати дати овочеве пюре з м'ясними добавками. Не забувайте про те, що м'ясо є джерелом багатьох корисних і поживних речовин для підрослого організму, так що воно необхідне в раціоні Вашої дитини.