Зварити каву - що може бути простіше? Так думають щасливі власники кавоварок. А ось приготувати каву, здатний пробудити в людині самі незвичайні почуття своїм вишуканим ароматом - що може бути складніше?
Звичай варити каву за допомогою турки прийшов до нас зі Сходу і широко використовується досі, незважаючи на те, що прилавки магазинів заповнили сучасні кавомашини, які мінімізують участь людини в процесі приготування кави. Використання турки зажадає від вас вправності, знання свідомо вдалих рецептів і придбання в магазині самого якісного сорти кави, який не залишає простору уяві істинного гурмана. Усього кілька хвилин буде потрібно, щоб довести воду до появи характерної пінки - ознаки, що напій готовий, і його необхідно негайно зняти з вогню. Як тільки кавова гуща осяде на дно, каву можна розливати по чашках і насолоджуватися його дивовижним смаком, щоразу прочиняє свою нову грань.
А ось в Бразилії, країні, де без кави неможливо уявити собі повсякденне життя звичайних людей, використання кавомашини для будинку - доля лише найбільш забезпечених верств населення, що використовують всі блага цивілізації. А менш заможні громадяни варять каву шляхом заливання змолоти порошку киплячою водою, і напій вважають готовим після декількох хвилин його настоювання і подальшої фільтрації, з метою відокремити гущу. Кавовий напій в цій екзотичній країні п'ють завжди і скрізь, а туристам пропонують покуштувати найширший асортимент кави, приготованого як за традиційними місцевим, так і по іноземних рецептах.Ніжний капучіно зі стійкою молочною пінкою, солодкий і витончений смак якого знаходить своїх прихильників у усіх країнах світу, прийшов до нас з Італії. Сучасні автоматичні кавоварки готові готувати його хоч кожен день - спеціальний режим в меню повністю автоматизує процес приготування капучіно, повідомляючи вас про його готовність приємним звуковим сигналом. Капучіно пропонують у всіх ресторанах і кафе країн Європи, його вважають традиційним жіночим напоєм, де терпкість і пряні нотки смаку кави м'яко відтіняє витончений смак вершків, що пройшли спеціальну термо-механічну обробку для отримання стійкої пінки, приємно тане в роті.
На Сході для приготування справжньої кави нерідко використовують не звичайну турку, а джезву конічної форми з довгою ручкою, яка захистить руки від опіку в процесі приготування чарівного напою. Чим тонше помел зерен, тим багатшим і насиченішим буде смак готового кави. Справжні поціновувачі використовують для приготування напою в джезві зерна надтонкого помелу, повністю віддають свої якості напою, терпкому і пряного, як і все, що пов'язане із загадковими традиціями східних народів.