Вам з дитинства говорили - ставиться до себе треба критично. Це могли бути трохи інші слова, суть від цього не змінюється. Суть в наступному: лай себе сама, стеж за собою, стався критично до своїх слів і вчинків. І ось тоді, коли ти станеш гарною, старанною і т.д. (Продовж сама), тоді люди тебе похвалять і оцінять.
Працює принцип? Ні звичайно! Жити з таким переконанням зовсім не весело. Звичайно всі хотіли тільки добра. У житті все по дорослому, всім самим до себе. Можна лаяти себе до безкінечності ні чого в житті не зміниться.
Крім того, що боляче від цього тільки тобі і погано тільки тобі. А від великої кількості негативних емоцій погано ще й близьким людям. А коли погано і боляче, то заганяєш цей біль глибше тим самим руйнуючи свою душу. Критика може бути конструктивною т. Е. Просто констатація фактів. Може бути руйнує.
Чи можна перестати себе так мучити? Адже ви прекрасно знаєте, що це просто звичка, дуже шкідлива. Тобто ви всі знаєте, розумієте, але за звичкою робите собі боляче. Причому часто немає за що, просто так для профілактики.
Задумайтесь як добре приймати себе як є, підтримувати себе (а хто ще вас повинен підтримувати?), Хвалити, подобатися собі? З'являється легкість, спонтанність, гарний настрій. Тому я вам пропоную розібратися з безглуздою самокритикою в цьому році та тут її і залишити.
Попередити хочу відразу, швидко це не робиться.
Часто зустрічаються такі поради: замінити всі погані думки на хороші, мислити позитивно, змінити картинку на внутрішньому екрані і т.д. кому що ближче. Поради корисні і дієві. АЛЕ, дівчатка, це пункт третій, якщо не четвертий.
Починати треба з відстеження всіх думок про себе. Це набагато важче ніж може здатися, але того варте. Як тільки почнете дивуватися, як багато прослизає не помічених, несподіваних для вас думок, про які ви навіть не підозрювали можна приступати до другого пункту.Ви вже знаєте як ви себе лаєте і критикуєте. Тепер констатуємо факти. Згадуємо ситуації і починаємо з ними працювати. Будь-яку ситуацію в будь-якій області життя, де ви себе критикуєте розглядаємо як техніку макіяжу!
Уявіть як ви збираєтеся куди-небудь. Наприклад: робота - денний макіяж, вечір, особливо урочистий випадок. Ви знаєте точно, що вам потрібно для кожного випадку і скільки часу у вас є.
Розглянемо збори на роботу: часу мало і ніяких дурних думок у голові (ніколи). Вам не приходить в голову в цей момент порівнювати себе з сусідкою, колегою, фотомоделлю. Морочитися з приводу форми носа, губ, очей. Ви прекрасно знаєте всі нюанси свого обличчя (і неважливо вважаєте ви їх достоїнствами або вадами). Отже погляд у дзеркало, відзначаємо загальний вигляд і якщо навіть не виспалися і під очима синьо, або не дай бог запалення на шкірі ви просто це констатуєте і вносите корективи і накладаєте макіяж. Все обличчя готово. Без жалісливих роздумів і скрушно.
Навчіться ставиться так само до самокритики. Та це саме я, і саме я в даний момент така і саме так вчинила.
Звичайно, в крайності впадати не треба. Якщо дійсно є привід, просто відзначаємо його для себе.
Виробіть цей алгоритм, приділяючи навіть 5 хвилин в день і з часом увійде в звичку.
І як тільки ми закінчили з особою посміхаємося собі в дзеркало і додаємо крапельку духів - тепер всі негативні думки які ще залишилися замінюємо на позитивні.
З часом їх залишиться мало, починайте відзначати всі хороші думки і говорите собі компліменти! На роботу сьогодні не спізнилися - привід для гордості, радійте, не треба себе говорити так і повинно бути. Для кого повинно? А для вас може подвиг!
Не позбавляйте себе цієї крапельки чуттєвості до себе.
Я думаю, що сам підхід зрозумілий, трохи практики і побачите, як потихеньку змінюється ваше життя.