Ні для кого не є секретом той факт, що одна з життєво важливих потреб людини - це сон. Це знали ще стародавні люди, які відчували в ньому потребу, особливо в нічні моменти, коли доводилося підтримувати вогонь.
Тобто, комусь доводилося спати, а комусь пильно спостерігати, чи немає загрози для життя. Так з'явилися "сови" взяли на себе обов'язки нічних працівників.
За словами вчених, дар нічний дієздатності доступний деяким людям на рівні генетичної програми. Цікаво, що доба "сови" своїми біологічними годинниками сприймають набагато довший. Тому, коли всі "нормальні" люди готуються до сну, "нічні активісти" ще ні в одному оці. Такий незвичайний факт сомнологи називають синдромом запізнілого сну. А ось синдромом передчасного сну, як вже здогадалися, страждають, звичайно ж, "жайворонки". Ідеальними в плані режиму "відпочинку" і "неспання" можна назвати так званих "голубів" або арітмікам володіють вродженими ритмами сну.
Сови їх радощі і біди
Відповідно до проведених досліджень, японськими вченими був виявлено відсоток всіх "сов" живуть на Землі - їх близько 30-40% населення. Люди цього типу без праці працюють у "другу", "третій" зміни, для них ніч - це час "подвигів". Цікаво, що сови концентруються на негативі, не беруть близько до серця можливі невдачі. Їм дано природою дуже добре відчувати характери оточуючих людей, бачити їхні здібності. А виявляється такий дар з самого раннього віку, ще зі шкільної лави.
Обминають стороною представників "нічного життя" та проблеми з артеріальним тиском, що не можна підмітити у інших "птахів" сну. За всіма параметрами, сов можна було б зарахувати до безпрограшним довгожителів ..Єдиною глобальною проблемою на шляху до цього, стало вічне недосипання. Невміння вчасно лягти спати, коли весь "курник" вже на сідалі, скорочує нічний відпочинок сов, буває до 3-4 годин на добу! Адже, закони приходити на роботу до 8.00, на жаль, поширюються на всіх, в тому числі і на нічних птахів.
Уміння пристосовуватися!
Щоб не завдавати шкоди здоров'ю, совам бажано зуміти вирішити проблему недосипання. Ось лише кілька порад:
- знаючи себе "від і до" чітко встановіть час відбою, коли зможете легко заснути і без зволікання зробіть це;
- зміцнити "позиви" до сну зможе випитий стакан води з медом (діє як снодійне), прийняття розслаблюючій теплої ванни з мелісою, хмелем, легка вечеря або з'їдений банан;
- швидко підбадьоритися вранці і вчасно прокинутися допоможе гарячий душ (38-40 С). Сови в ранковий час страждають зниженим тиск і у них пізно включається "температурний" регулятор. Відповідно, коли температура тіла 35 С, не хочеться нічого робити, а гарячий душ розігріє мозок і м'язи;
- щоб легко справлятися зі справами протягом дня, плануйте для більш рутинних першу половину, більш складні залиште на вечір;
- забудьте про постійне кавування, ви тільки знизите свою працездатність. Краще один раз заваріть, але тільки натуральна кава: 1 чайна ложка такої кави вміщує разову терапевтичну дозу кофеїну.
Дія натурального кавового напою можна порівняти з хорошою зарядкою, коли всі м'язи задіяні і мозок починає активно працювати.
І пам'ятайте, за останніми дослідженнями "недосип" прирівнюється до з'їданню кількох порцій вечері і є фактором ризику, пов'язаним зі збільшенням маси тіла, набором зайвої ваги!