Всі, хто скільки-небудь активно користується Інтернетом, напевно, знають, як здорово полегшує процес шопінгу наявність Інтернет-магазинів. Але подивимося, що в основному купується виключно (або переважно) за допомогою всесвітньої Мережі. Насамперед, це ексклюзивні речі, які часто замовляють не стільки в магазинах, скільки в спеціалізованих майстернях - у продажу таких речей просто немає. Мова йде про ювелірних прикрасах, створюваних за індивідуальними ескізами, рідкісних і випускаються малим тиражем або про подарункових книгах та одязі на замовлення.

А ось чи так часто ми через Інтернет-магазини шукаємо спосіб купити туалетну воду або в принципі парфумерію і косметику? Статистика показує, що відбувається це набагато рідше, ніж у випадку з перерахованими товарами. У чому ж причина?

Розберемося в специфіці товару. Індустрія краси випускає продукцію, яка стає все більш і більш диференційованою. Це означає, що кількість найменувань товару зростає, а самі точки Інтернет-торгівлі просто не в змозі забезпечити той асортимент, який пропонують нам офф-лайн магазини.

Тобто, ми знаходимося в ситуації вибору без вибору - пропонована лінійка однієї або декількох брендів не дозволяє оцінити якість і кількість продукції їх конкурентів.


Виходить, що он-лайн магазин парфумерії та косметики просто не може впоратися з попитом на яку-небудь специфічну продукцію. Доводиться витрачати час на те, щоб:
• знайти магазин, який продає через Інтернет продукцію потрібного вам бренду або схожу з нею;
• розібратися в навігації, створити акаунт і почати пошук товару по каталогу.

Виходить, що при великій кількості асортименту, Інтернет-магазини парфумерії працюють на строго певну цільову аудиторію, частіше - на тих, хто купував їх продукцію у звичайних торгових точках. Це означає, що функцію зручної і швидкої покупки мережевий магазин не виконує.

Будь то шампунь або крем - вибирати і купувати в Інтернет-магазині виходить тільки в тому випадку, коли ви цей товар вже бачили і використовували, а , крім того, знаєте його точну назву і навіть форму випуску.

Отже, відповідь на питання про те, чи варто купувати парфумерію в Інтернет-магазинах, виходить наступним: варто тільки в тому випадку, якщо ви точно знаєте товар, його дія, характеристики, тобто, вони не вичитані на сторінках того ж магазину. Ну і, зрозуміло, брак часу на походи по реальних торгових центрах і магазинах може змусити нас ризикнути і купити косметику в он-лайн магазині.