Для того щоб ювелірні прикраси надовго зберегли свої властивості, за ними необхідний відповідний догляд, так як зберігаються разом коштовності можуть подряпати один одного. Ювелірні вироби необхідно знімати при заняттях спортом або при виконанні фізичних навантажень інакше можна пошкодити поверхню м'якого металу.

Не варто з ювелірними прикрасами проводити домашню прибирання, а особливо з використанням хімічних миючих засобів, у складі яких містяться хімічні речовини, які також можуть пошкодити металу.

Вироби з діамантами та інші прикраси слід знімати під час нанесення кремів і мазей. Тим більше не можна допускати попадання косметичних засобів виготовлених на основі ртуті. Ртуть змінює колір дорогоцінного металу і руйнує його.

Знімати необхідно також вироби із золота перед прийомом лікувальних або радонових ванн, а також, перед тим як лягти спати. Від зіткнення з вологою на ювелірних прикрасах можуть з'явитися темні плями, для того щоб цього уникнути, необхідно протирати їх фланеллю або замшею.

Також появі темних плям загрожує потрапляння йоду. Видалити їх нескладно досить опустити прикраса на 20 хвилин в розчин гіпосульфіту, після чого його необхідно промити водою і протерти м'якою тканиною.

Повернути блиск ланцюжках, кулони, сережки, обручки можна опустивши їх на 3:00 в підсолоджений однієї чайною ложкою цукру склянку води, а потім витерти м'якою тканиною.

Цибулевий сік відмінно освіжає потемнілі від часу ювелірні вироби, для цього цибулею натирається поверхню прикраси і залишається на дві години, потім споліскується водою.

Ще один не менш ефективний метод позбавити золото діаманти від темних плям - це потримати їх у мильному розчині з нашатирем (стакан води на 10 крапель нашатирного спирту), після чого промити прикрасу у воді, і висушити.

Ювелірні прикраси без вставок добре миються в розчині 60 грамів хлорного вапна, 125 грамів двовуглекислого бікарбонату натрію і 35 грамів кухонної солі, вся ця суміш змішується з півлітра води і відмінно освіжає золоті вироби.

ватним тампоном, змоченим в етиловому спирті або скипидарі, добре видаляє забруднення з позолоченою поверхні.


Не ставте золоті вироби та діаманти в картонних коробках, інакше сірка, що міститься в картоні, зробить ювелірні прикраси чорними.