Пальмова олія - найважливіший продукт харчування, його отримують, вичавлюючи соковитий плоди гвінейської пальми. Виростає ця рослина в західних областях африканських узбереж, де й донині збирають тонни врожаю і отримують цей цінний і багатий вітаміном Е продукт традиційним способом. З одного гектара пальмових плантацій збирають до чотирьох тонн пальмової олії і близько півтонни пальмоядрового масла. Пальми здатні забезпечувати якісною олією вже на третій рік розвитку, а період плодоношення розтягується до тридцяти п'яти років. Порівнюючи з іншими сільськогосподарськими рослинами, вони помітно перевершують їх показники, даючи більший результат у розрахунку на гектар.

Отримане пальмове масло, в його первозданному прояві, має досить приємний запах, солодкий на смак і насичений жовтий, іноді трохи помаранчевий колір. В умовах тропічного клімату масло рідке, при охолодженні нижче тридцяти градусів стає твердим. Ця властивість робить пальмове масло, в якомусь роді унікальним. До речі, за складом воно дуже близько до тварини жиру.


У Бразилії та на заході Африки його охоче використовують при приготуванні їжі, але в основному його застосовують для виготовлення всіляких масел і мила.

У виробництві так само використовують і насіння пальми. Витягають із них масло називають пальмоядрової. За кольором, таке масло нагадує кокосове, воно трохи світліше, ніж пальмове. Олія містить багато провітаміну А і пальмітинової кислоти. Особливо наголошується вміст вітаміну Е, адже пальмова олія є натуральним джерелом цього вітаміну.

З початку цього тисячоліття цей продукт все більше і більше використовується в різних сферах життя людини. Стрімко набирає популярність червоне пальмове масло - натуральний джерело, безперечно є світовим лідером за змістом провитаминов А і Е, а так само кофермента Q10, які відіграють найважливішу роль в процесі лікування різних захворювань людини. Вони є сильними антиоксидантами і охороняють організм від шкідливої дії вільних радикалів.