Ваша дитина не справляється в школі, і ви вважаєте, що самі могли б дати йому набагато більше знань? Замислюєтеся про домашнє навчання?

Навчання вдома - цілком законна з точки зору юриспруденції система виховання та розвитку дітей. Простіше кажучи, це ваш вибір на користь того, щоб самостійно займатися навчанням своєї дитини, складати методичний матеріал і не користуватися послугами освітніх установ. Наскільки хороший цей спосіб навчання? Які можуть бути плюси і мінуси, переваги та наслідки?

Звичайно, коли ваш син або дочка - єдиний учень в "класі", то вся увага йому. Ви з більшою вірогідністю зможете ретельно перевірити його підготовку з того чи іншого предмету, побачити слабкі місця і дати більше матеріалу та роз'яснень на складну тему.

У той же час, вам, напевно, складно бути компетентним у всіх предметах , які висвітлює середній загальноосвітній заклад. Чи зможете ви відповісти на питання своєї дитини, коли матеріал буде незрозумілим, коли вам буде не вистачати якихось знань. Вашій дитині буде необхідно проходити проміжні та підсумкову атестацію, для того, щоб отримати документ державного зразка про освіту.

Навіть, наприклад, якщо ви впевнені в своїх силах, вважаєте себе людиною ерудованою і здатним дати дитині всі необхідні знання, то чи володієте ви педагогічними здібностями, щоб мотивувати вашого учня на заняття, на отримання нової інформації.

Ще одне важливе питання - це вартість навчання. Чи доступно вам буде навчання на дому? У випадку, якщо ви беретеся самостійно навчати свою дитину, витрати на методичні матеріали можуть бути в рази більше тих грошей, що ви віддавали б за навчання в загальноосвітній школі.


Очевидно, що багато батьків б хотіли, щоб їхня дитина отримувала кращу освіту, але в такому випадку вартість всіх підручників з усіх предметів, дисків, і т.п. може бути такою ж як вартість навчання в Англії протягом семестру. Чи готові ви до таких витрат?

Момент, на який так само варто звернути увагу - це спілкування вашої дитини з однолітками. У школі дитина отримує не тільки знання, але й досвід соціальної поведінки, спілкування з іншими дітьми.

Школярі часто спілкуються один з одним і поза стінами шкіл, але первинне спілкування, дружба зароджується, як правило, під час спільних занять. Саме під час спільних відповідей, списування, шкільних свят діти вчаться дружити і спілкуватися. Чи зможете ви забезпечити своїй дитині таке спілкування, якими способами? Задайте собі це питання під час прийняття рішення про перехід на домашнє навчання. Можливо, одним із способів, який ви можете взяти на замітку, щоб не перетворити дитину в соціального поодинці, це відправляти дитину в літні табори, спосіб не тільки завести друзів, але й придбати знання - річна мовна школа в Англії або навчання в інших містах Європи .

Пам'ятайте, що переводячи дитини на домашнє навчання, ви берете на себе велику відповідальність, ви готові до такого кроку?