Зима - відмінний час для походів. Якщо любите активний відпочинок, вилазки на природу, але ніколи не робили цього в холодний період року, пропонуємо спробувати. Зимові походи не менше цікаві й пізнавальні, ніж літні. Як підготуватися до такого проведення часу, що з собою взяти, як його провести?
Мандрівника чекають снігові простори, гори, покриті білою мантією, морозне повітря і багато адреналіну. Найкраще йти в зимовий похід з групою, в якій є новачки і досвідчені туристи. Але для початку доведеться зібрати рюкзак. Для дорослого чоловіка його вага повинна бути близько 22 кг, для жінки - 17 кг.
Що входить в зимове спорядження?
Якщо влітку ви везете з собою мінімум одягу, спальне приладдя, надувні басейни , їжу, воду, засоби гігієни, то в холодну погоду цей список дещо зміниться.
Вам знадобиться відповідна екіпіровка: брюки, черевики, светри, шапки, рукавички, бахіли. У рюкзак слід зібрати аптечку, компас, ліхтарик, бінокль, мотузку, карту, сонцезахисні окуляри, термос з гарячим чаєм. Також подбайте про зручні і теплих пристроях для проведення морозних ночей. Висипатися в походах потрібно обов'язково. Одні віддають перевагу тільки спальники, інші ще беруть із собою надувні матраци.


Отже, речі готові, тепер рюкзак - ваш вірний друг на час походу. У ньому не тільки зберігається все необхідне, але він ще й гріє спину, що взимку немаловажно.
У перший день буде непросто. Всі незвично: складно ходити по снігу, важко нести вантаж, непросто довго йти, болять ноги, накочує втома. Але це тільки на початку шляху, потім тіло звикає до навантаження. До того ж ви не один. Весела і дружна компанія - краща частина походу.
Після адаптації маршрути стають довшими, але цікавіше і цікавіше. І вже нікому не хочеться назад додому, щоб безтурботно влягтися на свої надувні ліжка і, чинно попиваючи чай, дивитися в телевізор. Велич навколишньої природи, її краси, магія снігу і сонця залучають більше блакитного екрану.
Час вечері і ночівлі. Знаєте, де в зимових походах брати воду? Топити її з чистого снігу. Багатьом здасться це екзотикою, а гаряча вечеря, приготований на вогні - надзвичайно смачним. Нічна тиша, дрова похрустивают в похідній грубці, ніякої цивілізації, тільки насолоду навколишнього нескінченністю. Чи це не свято життя? Вранці залишається підкріпитися кашею на сніданок. І вперед, в дорогу, долати нові горизонти!