Сучасний ринок пропонує споживачам величезна безліч годин на будь-який смак і гаманець. Зрозуміло, справжні цінителі якості воліють купувати дійсно якісні механізми, здатні прослужити довгий час, не втрачаючи своїх експлуатаційних якостей і зовнішнього вигляду. Серед різноманітних хронометрів кращими вважаються моделі швейцарського виробництва. Саме такі годинники з логотипом можуть стати ідеальним подарунком начальнику, другу або діловому партнерові.

Якщо ви плануєте придбати швейцарський годинник, що є світовим еталоном якості, і хочете убезпечити себе від підробки, необхідно пам'ятати декілька правил:

1. Велика частина деталей механізму годинника повинна мати швейцарське походження, тобто більше 50% запчастин повинні бути виготовлені на швейцарських заводах.

2. Збірка годин також повинна бути здійснена в Швейцарії.

3. Проводити контроль якості зібраних годин повинні виключно швейцарські фахівці, результатом такого контролю має бути напис на корпусі: Swiss Made (Зроблено в Швейцарії). У деяких випадках маркування спрощена і становить одне слово: Swiss. Якщо ж ви прочитали на годиннику: Swiss Mov't, Swiss Quartz або Swiss Movement, знайте - у вас в руках красива підробка. Якщо деталі годин виготовлені в Швейцарії, а складання виконана в іншій країні, на корпусі позначено: Swiss Parts.


Основна маса справжніх швейцарських годинників коштує не менше 200 доларів.

На яких саме годиннику зупинити свій вибір? Ви мрієте купити золотий годинник швейцарського виробництва, оснащені автоматичним механізмом з сертифікатом хронометра, з вічним календарем, опуклим сапфіровим склом та іншими "наворотами"? Приготуйтеся розлучитися з сумою від 2000 доларів. Якщо ж ваші запити скромніші, але ви хотіли б отримати якісний товар, зверніть увагу на годинник з корпусом зі сталі (він може бути позолоченим) відомої швейцарської фірми. Такий механізм може коштувати на порядок менше порівняно з золотим годинником, але мати все ті ж функції, а іноді і деякі додаткові.

Перш ніж розплатитися за покупку, перевірте фірмовий паспорт на годинник і коробку. Вивчіть каталог фірми: у ньому обов'язково має бути присутня модель, яку ви обрали. Відмінно, якщо в сервісній книжці є телефон та адресу представництва фірми у вашій країні. Якщо ж вам потрібна 100% гарантія автентичності швейцарських годинників - купуйте їх у фірмових магазинах, які можуть запропонувати нові колекції годинників багатьох виробників.