Осінь вже в самому розпалі, золота, дзвінка, неповторна, багата не тільки урожаєм, а й, на жаль, негодою і частими застудами. Щоб чудова пора року не змусила вас в теплі деньки валятися з хворим горлом в ліжку, ми пропонуємо вам 5 кроків до здоров'я.
Отже, перший крок: Зміцнюйте імунітет. Існує багато способів зміцнення імунітету, одним з них є точковий масаж. Вправа полягає в наступному: кінчиками вказівних пальців проводите за годинниковою стрілкою і проти неї 9 разів посередині перенісся, з боків крил носа, внутрішніх кінців брів і на лобі по центру межі росту волосся. Дана вправа досить повторювати 3 рази на день.
Другий крок: Їжте овочі. Осінь - це багате пору року на урожай. Не відмовляйте собі в картоплі, завдяки вмісту солей калію він поліпшує роботу вашого серця. Не ображайте своєю увагою і баклажани з кабачками. Вони сприяють виведенню рідини з організму, а також регулюють роботу серцевого м'яза і надниркових залоз. Їжте побільше гарбуза, яка багата на вітамін А, він відіграє важливу роль для здоров'я вашої шкіри, нігтів і волосся. До того ж, завдяки страв з гарбуза, в жовчному міхурі не утворюються камені. Та й взагалі вживання свіжих сезонних овочів значно зміцнить ваш імунітет.
Крок третій: Геть депресію! Як тільки дні помітно стали коротшими, а ночі довші, гарний настрій все рідше нас відвідує.


Всьому виною сезонна депресія. Впоратися з нею вам допоможе особлива гімнастика. Закрийте очі. Повільно на вдиху з невеликим зусиллям стискайте кулак, при цьому великий палець знаходиться всередині, на видиху розслабтеся. Дана вправа повторіть 5 разів.
Ще один варіант підняти собі настрій - змінити образ. Зроби нову стрижку і пофарбуй волосся у модний колір волосся 2010 року, і твоя депресія відразу ж кудись випарується.
Четвертий крок: Повітряні ванни. Ну і що, що літо добігло кінця, і ми не можемо вийти на вулицю в легкому одязі, або ж поніжитися на пляжі. Продовжуйте приймати повітряні ванни будинку. Достатньо всього п'яти хвилин перебування без одягу вдома кожен день. Подібні "прогулянки" покращують живлення тканин, зміцнюють організм і приводять у норму ваше кровообіг.
Крок п'ятий: Яскраві кольори в одязі. Кольоротерапія вважається відмінним методом у боротьбі з поганим настроєм. Ось використовуйте її для перемоги над осінньою нудьгою, не бійтеся експериментувати. Придбайте пару речей яскравих, модних відтінків, цього року як завжди популярний помаранчевий, який чудово підбадьорює в дощовий день, жовтий зайняв перші позиції в своїй популярності, а також кораловий, яскраво-червоний. Якщо ви будете одягнені в такі кольори, ніяка осінь з її застудами вам не страшна, правда!