Усунути в дорозі, навіть перебуваючи в комфортабельному купе поїзда, буває дуже складно. Проте є способи зробити ніч часом відпочинку, і солодко виспатися в дорозі.
Сон в дорогу
Перед відправленням в дорогу доктора рекомендують неспання. Навіть якщо день перед поїздкою вільний, не варто лягати спати. Ще краще, постаратися встати раніше в день від'їзду, так щоб до моменту відправлення відчувалася легка нестача сну.
Багато в поїзді люблять чаювати, але виявляється, це ще одна причина дорожньої безсоння. Лікарі радять не особливо захоплюватися чаєм і кавою, краще захопити по дорозі на вокзал пляшечку з молочним напоєм. Йогурт, сирок, молоко - ці продукти містять вуглеводи і сприяють вивільненню речовин, які забезпечують засинання. Після такої вечері настане стан розслабленості. Тільки сильно наїдатися перед сном не варто, повний шлунок сну сприяти явно не буде.
Піжама допоможе заснути
Один з найдієвіших способів заснути - читання. У поїзді цей ефект настає значно швидше, так як в дорозі постійно трясе, і очам доводиться частіше міняти положення, щоб встигнути за текстом. Очі втомлюються і незабаром .. закриваються.
Людина любить оточувати себе звичними речами.


Цю особливість можна використовувати собі на благо і в дорозі. Наприклад, якщо є звичка спати вдома в піжамі, має сенс захопити її з собою в дорогу. Відчуття затишку посприяє розслабленню.
Часто заснути заважає стукіт коліс, і що ще гірше - хропіння сусідів. Щоб позбавити себе від цих шумів, можна захопити в дорогу протишумні вкладиші для вух - беруші. Тиша і спокій забезпечені!
Час для сну
Будинки перед сном корисно здійснювати прогулянки, в поїзді можна просто постояти в коридорі біля відкритого вікна. Свіже повітря наповнить легені, очистить свідомість, заспокоїть його і налаштує на сон. Також благотворно впливає легка музика, так що в поїзд добре захопити з собою ще і плеєр.
Якщо є серйозні проблеми зі сном у нічний час, лікарі не рекомендують спати вдень. Не варто навіть дрімати, краще потерпіти і лягти раніше ввечері, тоді сон буде гарантований.
Що робити, якщо цих заходів недостатньо?
Візьміть в дорогу пакетики валеріанового чаю, випийте його за кілька хвилин до сну. Допоможуть також легкі заспокійливі препарати, що містять валеріану, хміль, глід або пустирник.