Канікули і відпуск є подіями, яких ми зазвичай чекаємо досить довго, тому псувати їх з власної вини або з вини "недосвідченого" постачальника туристичних послуг нікому не хочеться.
Звичайно ж, жодна людина повністю не застрахований від форс мажорних обставин та різних неприємних випадковостей, проте нам під силу звести всі ризики до мінімуму!
Під час вибору туру і його подальшого оформлення важливо враховувати два фактори - індивідуальні особливості обраного вами відпочинку, а також репутацію компанії.
До недавніх пір на вітчизняному ринку туристичних послуг можна було побачити безліч різних компаній.
На сьогоднішній день через економічну кризи залишилися тільки гідні і сильні учасники, які постійно удосконалюються і надають все більш якісні послуги.
Все ж, під час планування власного відпочинку необхідно попередньо врахувати максимальну кількість деталей.
Вибір оптимальної компанії
Багато мандрівників чудово розуміють, що одним з головних показників надійності конкретної компанії є час її роботи: чим довше фірма існує, тим більш високою можна вважати її стабільність. Не варто також забувати про читання відгуків про послуги компаній, оскільки сарафанне радіо, як і раніше, можна назвати одним з найбільш достовірних джерел реальних даних про фірми.
Але в процесі збору відгуків, приміром, про певні курортах небудь готелях у всесвітній павутині, необхідно пам'ятати, що мова йде тільки про приватні думках.
Одним може не сподобатися те, що припаде до смаку іншим, - всі ми розуміємо, що одне і те ж місце люди можуть зовсім по-різному оцінити.
Оператор або агентство?
Туристичні оператори являють собою компанії, який здійснюють виробництво турпродукту, тобто різних турів, комплектація яких може істотно відрізнятися.


Оператори займаються реалізацією турів безпосередньо мандрівникам або туристичним агентствам.
Агентства виконують роль посередників між туристичними операторами і самими туристами, іншими словами, - це ще одна ланка в цьому ланцюжку.
Якщо у людини з'являться певні претензії під час відпочинку, він зможе пред'явити їх туристичному агентству, яке в більшій частині таких ситуацій попросту переправить їх оператору, який продав тур.
У зв'язку з цим, якщо є можливість, і оператор, який вам сподобався, займається реалізацією турів самим туристам, рекомендується зробити покупку без посередницьких послуг агентства, особливо це стосується тих випадків, якщо оператор встиг отримати хороші відгуки на ринку. Це свідчить про те, що інформація є насправді достовірною, а послуги цілком надійними.
Якщо туристичний оператор не працює з туристами безпосередньо, можна попросити у працівників компанії порадити ті агентства, з якими вони успішно співпрацюють протягом тривалого періоду часу .
Під час вибору компанії необхідно взяти до уваги наступні фактори:
• Наявність відповідних ліцензій.
• Професіоналізм співробітників агентства, а також особливості їх спілкування з клієнтами, швидкість роботи і ін.
• Наповненість інтернет -ресурсу, а також частота його оновлення.
• Число клієнтів в офісі компанії.
• Наявність телефонної служби, яка приймає дзвінки 24 години на добу (в тому числі у представництвах за межами Росії).
• Вартість послуг, - яке б не було бажання заощадити, дуже низькі ціни в порівнянні з конкурентами повинні насторожувати вас.