Останні десятиліття питання, що стосуються охорони навколишнього середовища стали хвилювати не тільки екологів, а й звичайних людей, які бажають внести свою лепту у збереження нашої екологічної системи. Зовсім недавно в області індустрії туризму з'явилося нове поняття - екологічний туризм. Екотуризм - це дуже широке поняття, яке включає в себе не тільки прогулянки по заповідників і парків. Даний вид туризму виховує правильне ставлення до навколишнього природного середовища, є школою екологічної просвіти, робить все для збереження природи і враховує інтереси аборигенів. Якщо говорити іншими словами, то туризм тільки тоді стане екологічним, коли, з'являючись на туристичній доріжці, мандрівник розуміє всю відповідальність перед незайманою природою і на добровільних засадах несе за неї відповідальність.

У станах колишнього Союзу республік екотуризм поки не прижився, на відміну від західних країн, де такий спосіб відпочинку користується підвищеною популярністю. Наприклад, на заході мандрівники воліють відпочивати у місцях, де збереглася первозданна природа. При даному виді відпочинку завжди працює основне правило - не нашкодь природі.


Вирушаючи в екологічне подорож, відпочиваючі користуються виключно екологічними транспортними засобами, привали дозволені тільки в особливих місцях, а також дари природи дозволено збирати тільки в деяких місцях.

В даний час екологічний туризм є одним з найбільш швидко розвиваються сегментів туристичної індустрії. Це пояснюється тим, що даний вид туризму не потребують значних вкладень. Виходить, що при невеликих вкладеннях можна отримати значні прибутки. Цей вид туризму є не тільки корисним, але ще і прибутковим.

Також даний вид відпочинку стане найкращим для всіх тих, хто вибрав для себе активний відпочинок. В більшості своїй всі туристичні маршрути прокладені по недоторканим людиною природним куточкам. Екотуризм любителям природи готовий запропонувати унікальну можливість побувати в заповідниках, підкорити гейзери і скелі, поспостерігати за що раніше не баченими представниками тваринного і рослинного світу в їх звичній обстановці.

У нашій державі поки не знайшов великого розвитку даний вид відпочинку і це незважаючи на те, що місцева природа дарує безмежні можливості для розвитку і популяризації екологічного туризму.