Кожне без винятку держава має свою культурну спадщину, свої пам'ятники архітектури. Розкішні виноробні і цікаві зоопарки, чарівні палаци і казкові замки - всі ці місця є обов'язковими для відвідування туристами в європейських країнах. Але найважливішими і привабливими пам'ятками вважаються фасадні годинники, які встановлені на багатовікових будівлях міст Європи.

Історія створення годин почалася з винаходу баштових хронографів, що не мають циферблатів і стрілок. Зрозуміло, такий годинник не показували часу, а з певною періодичністю видавали сигнал. Причому цей сигнал повинен був почути дзвонар і пробити у дзвін стільки разів, скільки було годин.

У далекому 15 ст. Європа побачила перші механічні годинники, встановлені на вежі. Звичайно ж, вони дуже сильно відрізняються від нинішніх годин. У тих апаратах обертався сам циферблат, який розділила на 6, 12 і 24 поділу. Сьогодні будь-які сучасні настінні годинники є звичайною річчю, на яку не часто звертаєш увагу. А ще кілька століть тому баштові годинники були дивиною вищої категорії. Ними прикрашали собори і ратуші, які перебували в центрі міста.

Перший годинний театр з'явився в 1354 г в Страсбурзі.


Годинники встановили на вежі. Кожен день опівдні тут ви б не почули звичайний дзвін, оскільки в цей час починався справжній спектакль: півень кукурікав, під його пісню з'являлися вартові, а навпаки Богоматері молилися 3 волхва. Але сьогодні ми не зможемо отримати естетичне задоволення від цього архітектурного шедевра, оскільки до наших днів збереглася тільки фігурка півня.

Найвідомішими європейськими годинами є кремлівські куранти, розташовані на Спаській башті Кремля. Це шедевр з'явився в 1851 р Діаметр годинника перевищує шість метрів. Тут є і дев'ять дзвонів, дзвін яких можна чути кожні 15 хв. І є одні великий дзвін, якому відведення окрема місія - відбивати щогодини. Цікаво те, що ще століття тому ці години були музичними, з них опівночі і опівдні звучала музика.

Ще однією привабливою європейської пам'яткою є берлінські годинник "Світове Час", які розташовані на Александерплац. Цей годинник одночасно показують час для всіх існуючих часових поясів. Створили ці оригінальні в своєму роді годинник в 1969