Малайзія відрізняється від інших азіатських країн своїм спокоєм. Тут ніхто нікуди не поспішає, і життя кипить, хіба що, в індійських і китайських кварталах. Дістатися до країни досить складно, так як бронювання і продаж недорогих квитків здійснюється на рейси з мінімум однією пересадкою. Правда, у високий сезон організовуються чартери, але місця на них зазвичай резервуються турагентствами і пропонуються в комплекті з туром.

У Малайзії кілька місць, які, безумовно, заслуговують на увагу. Але якщо вам хочеться побачити місто майбутнього, то без сумніву вибирайте відпочинок в Путраджае. Це нова столиця Малайзії існує менше 20 років. Побудована вона з нуля за єдиним проектом, метою якого було створення сучасного міста, в якому неможливі автомобільні пробки, вулиці і проспекти широкі і світлі, а зелені насадження привільно почувають себе серед хмарочосів.

Цікаво, що третина площі Путраджаі віддана природі. Це парки, сквери, алеї. Тому навіть у найспекотніші місяці, які переносяться в Малайзії досить важко через високої вологості, є, де сховатися. Всього в місті 12 парків, абсолютно різних і за зовнішнім виглядом, і за розміром. Деякі схожі на справжні джунглі, навіть не віриться в їх рукотворне створення. Головний парк - "Таман-Путра-Пердана" - розмістився в найвищій точці Путраджаі. Тому він привабливий ще й тим, що з його оглядових майданчиків видно все місто, як на долоні.

Більш ніж на 90 гектарах розмістився ботанічний сад, що вмістив величезну кількість африканських і азіатських рослин. Сад ділиться на три тематичні зони. Перша - чудовий сад декоративних рослин. Друга частина віддана виключно квітам, такого буйства фарб не зустрінеш більше ніде. Третю зону облюбували професійні дослідники, які постаралися відтворити найбільш природні умови для вивчення рослин. Гуляти по ботанічному саду можна цілий день, головне, запастися водою і не забути головний убір.

Готелі в місті представлені переважно туристичними комплексами.


Зустріти тут окремо стоїть готель без басейну і прилеглої території досить складно. Замовити номер можна в будь-якій системі, яка передбачає бронювання готелів по всьому світу. Є варіанти в самій Путраджае, а також в околицях. Готельний сервіс знаходиться на вищому рівні. І якщо готелі присвоєно статус п'ятизіркового, то можна бути впевненим, що саме такою вона і буде.

Місто справляє дивне враження. Він величний, але в той же час пустельний. Галасливу юрбу можна зустріти хіба що в діловому центрі. Вся Путраджая ділиться на чіткі зони. В урядовій розташовуються будівлі, де працюють чиновники. У комерційній - торгові центри та офісні приміщення. Житлова зона призначена виключно для відпочинку. Архітектура столиці також викликає захоплення. Стилізовані під старовину храми чудово виглядають поруч з ультрасучасними будівлями.

Центральна площа Путраджаі - Датаран Путра - рівна і кругла діаметром близько 300 метрів. Її декор продумувався дуже ретельно. Всі водні канали доповнені фонтанами і підсвічуванням, завдяки якій увечері площа нагадує казкове місце. Візерунки клумб хитромудро переплітаються з оформленням доріжок. І навіть кожне дерево є частиною однієї композиції.

В Путраджае є залізнична станція, куди перебувають поїзда з декількох малайзійських міст. Найбільше місто країни Куала-Лумпур розташований всього лише в 25 км від Путраджаі. Тому бронювання авіаквитків в Куала Лумпур - відмінний варіант, щоб потрапити в Путраджаю. Аеропорт знаходиться в 40 км від міста. Вартість таксі досить демократична. Але самим бюджетним способом доїхати до міста буде автобус - експреси ходять часто і є дуже комфортним видом транспорту.