Словенська замок Пред'яма. На вершині 123-х м кручі розташувалася наймальовничіша споруда Словенії. Ця будова з великою натяжна можна назвати 100% замом, оскільки він собою являє наполовину замок наполовину печеру. Зміцнення в цьому місці існували ще в 1200 г, а сама фортеця з'явилася в кінці 16 ст. Замок прославився ще й тим, що він "знімався" в кінострічці "Зброя бога".
Словенська замок Блед. Цей замок зведений на самому піку скелі в 130 м. У Словенії він є, мабуть, найбільш відвідуваною пам'яткою для туристів. Вперше в письмових записах про замок згадується в 1011 Найстаршій частиною Бледа є романська вежа. У середні століття до замку достраивались інші укріплення і вежі. Тут є міст, що веде через рів і каплиця, яка з'явилася в 16 ст.
Німецький Меспельбрунський замок. Курфюрст в 1412 г подарував Ехтера "Місце для Еспельборна". Ехтер тут звів будинок без укріплень, який розташувався недалеко від ставка в долині. У ті часи Шпессарт вдавав із себе незайманий дикий ліс, тут часто ховалися від бандитів і гуситів, які часто знищували сусідні регіони. Гаманн Ехтер (син першого власника замку) в 1427 р почав відновлювати будинок, зміцнив його вежами, стінами і ровом. Завдяки своєму досить віддаленому розташуванню будовою пощастило залишитися неушкодженим в результаті багатьох воєн.Австрійський замок Шенбюхель. У районі Мельника, що в Нижній Австралії розташувалася фортеця на висоті більше 200 м. Знаходиться вона на правому березі Дунаю на величному кручі. 1135 г дотувати самі ранні записи, в яких згадується про існування цього замку. Єпископ Пассау став першим архітектором Шенбюхеля, але пізніше замок не раз піддавався реконструкціям, перебудовам і відновленню.
Німецький замок Ліхтенштайн. Мабуть, це самий казковий замок, розташований в комуні Ліхтенштайн в Баден-Вюртемберзі, в містечку хона. Будова знаходиться на висоті більше 800 м. З південно-східного боку від замку знаходяться руїни середньовічної фортеці (побудованої в 1150-1200 рр. І вважалася старим Ліхтенштайн), яка була зруйнована в кінці 14 ст. і більше не відновлювалася. Сьогоднішній замок звели в 1841 г, його будували відповідно до уявлень 19 ст. про середньовічної фортеці.
Якщо заглянути глибоко в історію, то можна дізнатися, що ще з 1200 рр. тут стояв замок. Але той замок двічі піддавався руйнуванню в 1311 і 1381 рр. Будови не стали відновлювати, тому з часом вони перетворилися справжніми руїнами.