Велич водоспаду Ігуасу вражає уяву. З усім пишнотою первозданної природи можна познайомитися, насолоджуючись видом могутніх водних потоків і прислухаючись до неповторним звукам просто громихающе-падаючої води. Самий величезний водоспад на всій планеті розташований в Південній Америці, на самому кордоні між Аргентиною і Бразилією. Назва водоспаду в перекладі на російську мову означає "велика вода". Ігуасу налічує більше 270 водоспадів, його довжина дорівнює 3 км.
Водоспад має висоту в 80 м. Він несе воду з величезним ревом в ущелину. У буквальному сенсі слова щомиті близько 6,5 т води прагнуть вниз. Цей дивовижний водоспад по своїй ширині в три рази перевищує Ніагарський. Черговим відмінністю Ігуасу є те, що над ним часто сяє семиколірний веселка. У той момент, коли в повітрі накопичується досить велика кількість водяного пилу, веселка оживає і переливається.
Існує дуже давня легенда, в якій розповідається про дуже красивій дівчині Найпе, улюбленої дочки вождя. Один молодий хоробрий воїн, полюбивши її, зумів завоювати її серце. Однак у вождя були інші плани на дочку, він хотів використовувати її як жертвопринесення Верховному Богові. За кілька годин до жертвопринесення, молоді люди втекли. Однак Бог все бачив, він за ними стежив, його люті не було меж, від чого вода в річці дико завирувало і розлилася в нескінченну прірву. Таким чином, загибель молодих закоханих і стала народженням природної пам'ятки, на яку щорічно приїжджають подивитися тисячі людей.
А якщо звернутися до наукової теорії, то дане чудо світу з'явилося в результаті тектонічної активності приблизно 150 млн. Років тому. У той час пласти землі як би розійшлися і в підсумку вийшли континенти Африки і Південної Америки.
У той час в Південній Африці трапився викид величезної кількості лави, після чого залишився затверділий шар.


Поки лава остигала і затвердевала, утворилися базальтові скелі. Трохи пізніше, за допомогою дощів з'явилася річка, яка проходила через утворені скелі, і на одному з вигинів з'явився величезний водоспад.
Видовище, від якого неможливо відірвати погляд - це веселка над Ігуасу. Вона буває дуже різноманітною, її форма, розмір і насиченість кольорової палітри залежить від положення сонця і висоти водоспаду. Корінні індіанці легенду про веселку передавали з покоління в покоління. У якісь далекі часи жив-був шаман, який підтримував зв'язок з самим Богом. Бог попередив шамана про незрозуміле випадку, який ось-ось повинен статися. Шаман, ця звістка передав людям і при повному місяці він провів пальцем над водоспадом, як сказав йому Всевишній. Після цього, заблищала блискавка, завив грім і з'явилася веселка. З тих самих пір в повний місяць індіанці вітають веселку співами.
Над цим унікальним місцем навіть вночі буває веселка. Щоправда, побачити її можна виключно при повному місяці, коли достатня кількість водяного пилу і світла, якраз у світлі і відображаються краплі води, перетворюючись на веселку.
У сезони дощів однойменна річка піднімається до 20 м. У безпосередній близькості від водоспаду піднімається водна пил, вологість повітря досягає 90 відсотків. Вода в хмарні дні піднімається ще вище і собою утворює хмару. Коли вологість занадто висока, вода втрачає здатність випаровуватися і в результаті, краплі води доливають на найближчий ліс, що сприяє його розвитку.
Завдяки красі і величі даного водного чуда, навколишнього його фауні і флорі водоспад Ігуасу став Всесвітнім надбанням ЮНЕСКО.