Коли заходить мова про щось самому-самому, то хочеться пошукати відповідь в книзі рекордів Гіннеса. Оскільки в цій книзі можна дізнатися про все самому тонкому або широкому, великому чи маленькому. Зокрема нас цікавить питання, який фонтан на нашій планеті сьогодні вважається найвищим і великим у світі? І ця книга нам дає відповідь на дане питання. Найвищим, великим і музичним фонтаном, вважається фонтан, зведений в 2009-10 рр. в місті Дубай, який, як відомо, є найбільшим містом Об'єднаних Арабських Еміратів. Це неповторне споруда виявилася в книзі рекордів Гіннеса ще до того моменту, як його відбудували, оскільки воно до такої міри вражало своїми проектними рішеннями, що не залишилося без належної уваги!
Фонтан Дубай являє собою досить складна споруда, яке складається з незліченної кількість малих і великих фонтанів і фонтанчиків, штучного озера. Всі фонтани об'єднує єдина мережа, яка в свою чергу, управляється однією системою, а також сучасної багатоступінчастої і багатофункціональною системою фільтрації води.
Дуже сильний напір води, що утворюється в трубах за рахунок особливої системи насосів, завдяки яким вода спрямовується вгору на висоту більше трьохсот метрів. Зауважте, ця висота перевищує зростання Ейфелевої вежі! На виході швидкість води складає більше 400-от км/ч.
Фонтан можна побачити працюють з 18 до 23 год за місцевим часом.


Це видовище божевільної гігантської води - воістину вражаюче. Неповторності і краси йому ще додає тисячі прожекторів і світильників всіх кольорів веселки, а також музичний супровід.
Все це неповторне пишність дзюрчить, світиться, співає і шелестить. Кожну секунду змінюється, несподівано з'являючись в тому чи іншому місці, і переміщається по всьому дзеркалу величезного озера, а потім так само несподівано зникає. Струменя можуть в різні боки нахилятися, потім вирівнюватися і несподівано падати в озеро .. Підсвічування гармонійно супроводжує водне пишність, вона може імітувати вітрило, створювати собою яскраві райдужні іскристі квіти. А тим часом фонтани всі співають, їх пісня разом з музикою змінює водні строї, проникаючи, обертаючи і знову розбиваючи собою нічне небо.
Зрозуміло, така неземна краса не може до себе не залучати щодня тисячі туристів і жителів міста. Всі ті, хто вперше побачив цю пишність, та й всі ті, хто не раз милувався казковим чарами цього найбільшого у світі фонтану, приходять в невимовний захват від побаченого і почутого! Грандіозне видовище, створюване численними струменями води можна розглянути на надбанні більше 3-сот км і, звичайно ж, фонтан Дубай видно з Космосу! Напевно, тому за фонтаном міцно закріпилася назва - найяскравіша зірка Близького Сходу.