Кожна людина протягом все життя веде постійну боротьбу - з шкідливими звичками, деякі з лінню, і, зрозуміло, зі сном. Що стосується боротьби зі шкідливими звичками і лінню, то тут потрібен особливий підхід, а от зі сном боротися легко. Тут головне володіти невеликою силою волі і запам'ятати деякі правила, з якими ми зараз познайомимося.
Як за кермом боротися зі сном?
У даному випадку не рекомендується боротися зі сном, оскільки це несе з собою смертельну небезпеку, як для самого водія, так і для його пасажирів і перехожих. Якщо зі сном ні сил боротися, то варто зупинитися біля найближчого готелю і поспати як мінімум 3-4 ч. В іншому випадку ризикуєте заснути безпосередньо за кермом.
Але якщо ви повністю впевнені у власних силах і вас абсолютно не хилить на сон, то все ж при тривалих поїздках робіть перерви кожні 2 години. Під час перерв, вийдете з авто, розімніть ноги, попийте кави, прогуляйтеся, а якщо часу на прогулянки зовсім мало, то можна випити і енергетичний напій. Також радимо їсти більше солодкого. І при кожній зручній нагоді поспите хвилин 15-20. Крім цього, прогнати сонливість допомагає контрастний душ.
Як перемогти сон на робочому місці?
Щоб не піддаватися спокусі заснути на робочому мрії, насамперед, слід правильно скласти режим дня. У цьому режимі на сон повинно йти не менше семи годин. Під час трудового дня по можливості робіть перерви, в яких спите хвилин 20. Хоч 20 хвилин здається занадто малим часом для сну, але їх цілком достатньо, щоб відновити сили і продовжити працювати з більшою енергією.
І міцний свіжу каву теж здатний допомогти впоратися зі сном. Але все ж не рекомендуємо занадто часто їм захоплюватися. Оскільки кава робить занадто велике навантаження на шлунково-кишковий тракт і серце, що може призвести до збою в їх роботі.Також слід чергувати монотонну роботу з активною. Дуже корисно розумові навантаження чергувати з фізичними. Допомагає боротися з сонливістю такий засіб, як вголос промовляти всі свої дії, що дасть можливість більше контролювати ситуацію. При можливості кожну годину приймайте контрастний душ. При відсутності такої можливості - вмивайтеся холодною водою. Чого не варто робити, так це влаштовуватися на диван або в зручне крісло, тому як зручне положення тіла ще більше вас розслабить і "розбудить" спокуса заснути.
Як удень перемогти сон?
Якщо вам не вдалося поспати вночі, а вдень є безліч питань, які потребують негайного вирішення, то потрібно вирішити найперше питання - як побороти сон. Почніть з міцного чаю, для початку випийте 1-2 склянки з скибочкою лимона. У чай не варто додавати м'яту, оскільки вона діє заспокійливо і здатна "приспати" ще швидше. Також облийтеся холодною водою, краще відразу з відра.
Ще один народний засіб полягає в приготуванні напою, що бадьорить, який складається з мінеральної води, столової ложки меду і шматочка лимона. Всі складові потрібно змішати і залпом випити.
Як побороти сон вночі?
Дуже важко не спати в нічний час доби. В даному випадку підійдуть всі перераховані вище методи, але все ж важко вночі позбутися сонливості. Але і в даному випадку знайдеться гідний рецепт: міцне кави змішуємо з колою в співвідношенні 50 на 50. також пам'ятайте про те, що не слід приймати зручних поз, які сприяють сну. Можна зайняти себе чимось цікавим, наприклад, поговорити по телефону, пограти в гру, поспілкуватися У Всесвітній Мережі, подивитися фільм.