Багато дослідників і мандрівники мріяли дістатися до Тибету. Правда, вдалося тут опинитися далеко не багатьом. Протягом довгих століть Тибет вважався самої важкодоступній частиною Планети. Чому служила причиною не тільки жорсткий клімат і природна ізольованість регіону, але ще і політика правителів країни, що забороняє доступ іноземців. Регіон залишався таким же недоступним навіть в 20 ст.
Подорож в даний куточок Землі довгий час було неможливо через нескінченного конфлікту між прихильниками незалежності Тибету і офіційним Пекіном. Лише в 1984 г Тибет відкрили для туристів. А адже в цій країні є безліч пам'яток архітектури та сучасних споруд, милуватися якими хотіли б багато.
Тибет - це незліченні храми і монастирі, шанування традицій предків, дивовижні озера і піки Гімалаїв. Туристів тут, в першу чергу вражає первозданна краса місцевості, величні гори, прагнення місцевого населення до пізнання істинні.
Що стосується кліматичних умов, то в Тибеті вони різко континентальні. Між вночі і вдень спостерігається велика різниця температур. Найхолодніше тут в січні на півночі країни, температура опускається до - 20 ° С. Липень вважається найспекотнішим місяцем. Вдень повітря прогрівається до + 25 ° С, а вночі термометр застигає на позначці + 8 ° С. Опади дуже рідкісні, з усіх боків Тибет оточують гори.
Головним містом країни є Лхаса, в перекладі на російську означає "святе місце".


У цьому місті можна зустріти безліч монастирів і саме тут проводяться урочисті церемонії та ритуали.
Ченці і відлюдники, йоги і старці з давніх часів для єднання з природою і медитацій відправлялися в найглухіші природні куточки. Великі Гімалаї оточені легендами та міфами. Самої легендарної вважається священна гора Кайлас.
Навіть у стародавніх книгах Ведах говориться про те, що Гімалаї - це обитель Богів, але для Шиви найулюбленішим місцем була Кайлас. Тут не один рік в медитаціях і молитвах провели йоги і шукачі істини. Навіть сьогодні тут не рідко зустрічаються такі люди. У цих місцях буде повір'я, що якщо лише один раз обійти навколо гори, то позбудешся всіх життєвих гріхів.
У цій казковій країні безліч монастирів, палаців і храмів. Якщо ви вирушите в подорож до Тибету, то обов'язково відвідайте в ЛХАТ палац Потала. Ця будова користується всесвітньою популярність і вважається зразком національного зодчества. У Тибеті найсвятішим місцем вважається храм Ганден, заснованих в 15 ст. У храмі Джокханг, зведеному в 647 г є статуя покровителька породіль - Балдоне Лхамо.
Владою Китаю в 2012 р був закритий доступ до Тибету для іноземних туристів, тому перш ніж відправитися в цю країну уточніть можливість в'їзду у свого туроператора.