Хто зумів дістатися до південного полюса?
Житель Норвегії Руаль Амундсен став першою людиною, якій вдалося успішно перетнути Антарктичну пустелю. Ця знаменна подія мала місце бути в грудні 1911 Амундсен впевнений, що удача йому посміхнулася завдяки ретельному плануванню.
Настільки різні кольори неба
Ми бачимо полярне сяйво тільки в ті моменти, коли заряджені елементи, які виходять від Сонця, доходять до магнітного поля Землі і у верхніх шарах атмосфери руйнуються. Частинки знаходять велику активність під час максимальної активності Сонця, яка трапляється циклічно кожні 11-ть років.
Відкриття простору
Усім тим людям, які потребують періодичному самоті, вчені радять вирушати до Гренландії. Саме тут зафіксована найнижча щільність населення на Планеті. Станом на 2010 г на площі 2 млн. 166 тис. Квадратних км проживало всього лише близько 57 тис. Чоловік.
Існують Планети, схожі на Землю
На думку вчений Всесвіт має ще багато Планет, аналогічних нашій. Сьогодні навіть є наукові докази того, що Планети, схожі на Землю, обертаються навколо дуже далеких зірок. Так, наприклад, Планета Kepler 22-b обертається навколо зірки, яка розташована на точно такій же відстані від неї, як і Земля від Сонця.


Це говорить про те, що на тій Планеті також можуть мати місце бути сприятливі умови для життя. Правда, сьогодні в науковому світі тривають суперечки, якщо на таких планетах життя.
Яке саме сухе місце на Землі?
Це місце знаходиться в Перу і Чилі - це пустеля Атакама. Тут дуже рідко з'являються люди. У цій пустелі є місця, де дощів ніколи не було. Хоча заради справедливості варто додати, що в Сухих Долинах Антарктиди дощу не було вже мільйони років.
Як з'являються гори?
Від нашого ока приховані переміщаються шари породи, які називають тектонічними плитами, але, незважаючи на це результати їх руху нам стають помітні на поверхні Землі. Між Тибетом і Індією знаходяться Гімалаї, тривалість яких становить близько 3-х км. Настільки довга гірський ланцюг з'явилася приблизно між 40 і 50 млн. Років тому, коли Євразія та Індія через рух цих шарів породи з'єдналися.
Таємничий водний світ
Океани приблизно на 70% займають земної поверхні. Проте людство поки вивчило лише 5%. Решта 95% океану люди ніколи не бачили.