Вчені впевнені, що по каву можна судити про характер кожної людини. Вони прийшли до висновку, що любителі латте швидко сходяться з людьми, а любителі капучино занадто нав'язливі.
Якщо вірити статистиці і її даними, то у Великобританії любителі кофеїну в рік вживають 70 млн. Чашок цього напою, що бадьорить. Результати нового дослідження говорять про те, що крім того, що кава з раннього ранку може заряджати енергією, так ще й по улюбленому кавового напою можна судити про характер людини.
Доктор Рамані Дурвасула провів аналіз особливості особистостей тисячі добровольців любителів цього ароматного напою і порівняв їх психологічні риси. Серед основних рис характеру були виділені наступні: інтроверсія, сміливість, терпіння, ніжність, чутливість, екстраверсія, соціальність, пильність і перфекціонізм.
Як виявилося, всі ті, хто воліють чорна кава - типові пуристи, що віддають перевагу простоті і абсолютно не люблячі надмірностей. Також вони можуть бути нетерплячими і різкими. Крім цього, схили висловлювати негативне ставлення до всіляких змін.Люди, які віддають перевагу латте, є практично абсолютними протилежностями тим, хто віддає перевагу чорному кави. Як правило, такі люди люблять робити приємні речі, піклуються про оточуючих, але часом у них виявляються симптоми невротичного поведінки.
Любителі капучино повні перфекціоністи. Можливо, саме вони висувають завищені вимоги до оточуючих. Також вони можуть бути надмірно нав'язливими у своєму неприборкане прагненні все і завжди тримати під контролем. При цьому залишаються занадто чутливими до всього що відбувається. Крім того, досить часто вони проявляють турботу про своє здоров'я.
Всі ті, хто віддають перевагу каві-глясе - холодного і солодкого напою - це соціально сміливі люди, схильними до безрозсудними вчинкам і до того ж вони є "законодавцями моди".
І нарешті, любителі розчинної кави відрізняються невимушеністю в судженнях і поведінці. Їм властива така риса характеру, як відкладати все на потім, що необхідно зробити сьогодні.