Ценителям спокійного відпочинку, які не бажають обнуляти сімейний бюджет заради поїздки в далеку країну, чудово підійдуть путівки до Європи, а точніше, тури в Угорщину, ціни на які досить низькі. Звичайно, для відпочинку можна вибрати і столицю. Але не менш привабливі такі великі міста, як Дебрецен, Мішкольц, Сегед і, звичайно, красуня Ніредьгаза.

Назва Ньїредьхази пестить слух, адже "ньір" - це "береза", а "едьхаз" - "церква ". Ось і виходить, що з незапам'ятних часів, а якщо бути точніше, то з XIII століття, відоме це місце своїми березами та церквами. У місті широко поширені віросповідання самого різного толку. Судіть самі: є тут і Греко-католицька унітарна, і реформаторська, і лютеранська церква, і католицький собор, і навіть ортодоксальна синагога.

Але не тільки своїми культовими спорудами готова блиснути Ніредьгаза. Настільки ж варті уваги і її музеї з витіюватими назвами. Чого вартий один лише Музей історії водопостачання району Верхньої Тиси з портретами і фотографіями, а також предметами, що розкривають відвідувачам столітню історію постачання Угорщини водою. Не менш цікаві експозиції в Галереї греко-католицького мистецтва, де представлені експонати, датовані XVI століттям. Нарешті, Музей імені Андраша, який з готовністю демонструє не тільки постійні експозиції місцевих художників, а й привізні виставки.

Головним музеєм мандрівники вважають розташований під відкритим небом поруч з містом Музей Шошто. Назву свою він отримав від озера, на якому знаходиться. Цей музей пропонує увазі відвідувачів справжні шедеври історичної архітектури і реальний побут сільських жителів минулих століть. До речі, саме цього озера, назва якого перекладається як солоне, жителі міста зобов'язані наявності тут водних розваг. Тільки подумайте: 5 різних купалень, своєрідно обладнаних, вміщує це озеро.

Заглянувши в аквапарк Ельменіфюрде, можна набратися позитивних емоцій у світі розваг, опинитися в справжній термальною бані, а під кінець з розчуленням спостерігати, як граються в дитячій зоні малюки.


Заради таких розваг багато туристів вибирають не популярний відпочинок на Хевізе з Москви, а відпочинок на озері Шошто, тобто в Ньїредьхазі. Тут продумана кожна купальня: десь є гігантська водяна гірка, десь джакузі, а десь гостям запропонують поплавати в самому озері.

Пишається Ніредьгаза і своїм зоопарком. Його заслужено вважають одним з кращих в країні. Та й як же інакше, якщо в центрі Європи вам пропонують познайомитися і з антарктичними пінгвінами, арктичними білими ведмедями, африканськими жирафами, левами, слонами, північноамериканськими бізонами і єнотами. Треба бачити, скільки щастя в очах великих і маленьких відвідувачів цього чудесного звіринця, де про тварин відмінно піклуються.

З повагою ставляться городяни і до свого театру імені Моріса Жигмонта. Правда, п'єси там ставлять виключно угорською мовою, так що іноземним туристам діалоги будуть незрозумілі. Однак, якщо твір знайоме, то сюжет вловити нескладно, а паралельно насолодитися самобутньої грою провінційних акторів. До слова сказати, місцеві жителі сприймають їх виступу "на ура".

Для тих, кого з якоїсь причини не приваблює поїздка в Ніредьгазу, у провідних російських туроператорів є чимало вигідних за ціною і відмінних за якістю варіантів відпочинку в Угорщині. Так, багатьом припаде до душі лікування та відпочинок в Бюкфюрдо, який є найперспективнішим на сьогоднішній день курортом країни. Нікого не залишить байдужим поїздка в Будапешт - одну з найкрасивіших столиць Європи.