Росія в усі часи вважалася чайної країною, але, незважаючи на це, сучасна людина не уявляє своє життя без кави. Вранці випити чашечку ароматного, свіжозвареної кави - це все одно, що встати з потрібною ноги. Після кави піднімається настрій, відчувається доливають енергія і бадьорість. Смачною кавою сьогодні можна насолодитися не тільки в ресторанах, але й у себе вдома. Адже сучасні машини здатні самі змолоти каву, зробити молочну пінку, відрегулювати фортецю і т. Д. У даному випадку залишається справа за малим вибрати таку кавоварку, яка відповідає всім вашим вимогам, що пред'являються до смачного кави.

Функціональність кавоварок

При виборі кавоварок головне, на що потрібно звертати увагу - їх функціональність. У багатьох моделях машин є така функція, як завдання необхідної температури та об'єму напою, також кавоварка сама регулює подачу води і молока, і контролює стан кавового посуду.

При виборі машини для заварювання кави не проходьте повз такої функції, як система контролю температури чашки. Крім цього, наявність можливості контролю рівня води в чашці не буде зайвим. Також придбайте машину, у якої є функція регулювання ступеня помелу кавових зерен.

Якість помелу впливає на смакові якості і швидкість приготування напою. Час варіння, при дрібному помелі у кави - невелике, також як і його контакт з водою. В даному випадку виходить ідеальний еспресо. А от для приготування американо потрібно кави більш крупного помелу. Якщо ж ви не гурман і не пред'являєте підвищених вимог до якості помелу, то віддайте перевагу середнім помолу, завдяки чому отримаєте більш сильні смакові відчуття від приготованого напою.

Також вибираючи кавоварку, не проходьте мимо такого значення, як обсяг резервуарів. У сучасних машинних є відділення для меленої кави, зерен, використаної кави, води і молока. Всі ці відділення автономні, що дозволяє всякий раз експериментувати і готувати напій з новими смаковими властивостями.

Резервуар кавомашини

Важливе значення мають габарити резервуарів.


Адже саме вони відповідають за кількість одержуваного напою. Якщо для вас досить вранці випивати чашку еспресо, то тут ідеальним варіантом стане невелика модель. Ну а якщо у вас велика родина або гості у вашому будинку - нерідке явище, то тут підійде машина з великим резервуаром. Наприклад, якщо це кавоварка Krups EA8260 від krups-shop.ru, то ємність для води буде містити 1,8 л., А зерен поміститься в контейнер близько 275 грам. Якщо ж ви віддаєте перевагу насолоджуватися ніжним смаком капучино, то варто віддати перевагу моделі, в яке є велика ємність для молока.

Щоб заощадити свій час і не частина очищати машину від відпрацьованого кави, потрібно вибрати модель з великим резервуаром для відходів. Обсяг такого резервуара коливається від 10 до 24 чашок приготованого напою.

Часто кавомашини заправляють зерновим або меленою кавою. Ідеальним варіантом буде така машина, в якій поєднуються ці варіанти.

Модель з капучинатором

Якщо вам хочеться урізноманітнити ваш кавових раціон макиато, латте або капучино, то тут варто звернути свій погляд у бік моделей, де присутня можливість спінювання молока.

У деяких кавоварок є система спінювання молока IFD. Завдяки цій системі відбувається автоматичне змішування молока, повітря і пари, в результаті утворюється молочна пінка.

Кавомашини з фільтром

Щоб приготувати ароматний і смачний кави потрібні не тільки зерна високої якості, але і чиста вода. У зв'язку з цим кожна модель кавомашини повинна бути оснащена фільтром для очищення води. Кавомашини бувають з одноразовим фільтром або з нейлоновим, який призначений для 60 заварювань.

Швидкість приготування ароматного і підбадьорливого напою

Щоб приготувати якісний еспресо потрібно приблизно 25 сек., З розрахунком на 30 мл. напою, якщо буде витрачено більше часу, то напій вийде з гірчинкою. Для приготування капучино або латте буде потрібно 35-40 сек. В даному випадку додатковий час витрачається на збивання молочної пінки. Якщо ваша кавоварка виходить на такі результати, то це відмінний вибір.