Багато міст ОАЕ, розташовані в різних еміратах, залучають росіян розкішними пляжами, архітектурними пам'ятками, розважальними центрами і торговими комплексами. Популярністю користуються, наприклад, тури в Аджман з Москви, які передбачають відпочинок в столиці однойменного князівства. Багатьох наших співвітчизників приваблює емірат Шарджа, береги якого омивають води Оманської і Персидської заток.

На узбережжі Оманської затоки розташовується місто Кальба, що має статус напіванклави емірату Шарджа; Зараз тут проживає близько 35 тисяч осіб. Перше поселення на місці Кальби засновано, як визначили археологи, приблизно 2500 років тому, воно виникло на березі бухти Хор-Кальба. У XVII столітті цим арабським містом заволоділи португальці, про часи португальського панування нагадує форт, що зберігся до наших днів у непоганому стані.

У приміщеннях старовинного форту, як це прийнято в багатьох містах ОАЕ, розташовується музей, найбільший інтерес в ньому викликає археологічний розділ. У Кальбо, яка з рибальського містечка поступово перетворюється на популярний центр туризму, приїжджає чимало поціновувачів пам'яток природи. На південь від міста розташовані мальовничі мангрові болота, їх цінність настільки висока, що ця територія була оголошена владою емірату заповідною зоною.

Екскурсії в заповідник користуються серед гостей Кальби величезною популярністю, вони дозволяють познайомитися з колоритною флорою цієї місцевості, побачити морських черепах, а також численних птахів, які тут гніздяться. Орнітологи-аматори приїжджають в заповідну зону для того, щоб поспостерігати за белошейной АЛЬЦИОНА, південної бормотушка та іншими видами пернатих. На згадку про відвідини заповідника у туристів залишаються барвисті фотознімки.

Кальба відмінно підійде для тих мандрівників, яких приваблює порівняно недорогий відпочинок в Еміратах, ціни в місцевих готелях нижче, ніж в готелях Шарджі, столиці емірату.


Останнім часом в Кальбе побудовано кілька сучасних готелів, відкритий аквапарк під відкритим небом, з'явилися ресторани, що пропонують страви європейської кухні. Цей приморське місто підходить для прихильників сімейного відпочинку в ОАЕ з дітьми.

Бухта, на березі якої розкинулася Кальба, досить мілководна, тому юним мандрівникам тут гарантоване комфортне купання. У цей арабське місто охоче приїжджають дайвери, приблизно за 30 хвилин на катері можна дістатися до чудового дайв-сайту, що представляє собою мальовничий кораловий риф з великою кількістю риб та інших мешканців морських глибин. Популярністю серед туристів, відпочиваючих в Кальбе, користується риболовля.

Багато гостей цього напіванклави Шарджі здійснюють прогулянки на верблюдах по пустелі, розташованої на захід від міста. Тури в цей куточок Еміратів припускають активний шопінг, досить часто росіяни, відпочиваючі в Кальбе, набувають килими ручної роботи з верблюжої вовни, шовкові тканини, карбовані вироби з міді та бронзи, прикраси. В автентичних ресторанах, наявних в приморському місті, гурмани можуть познайомитися зі стравами арабської кухні.

Оскільки на території емірату Шарджа діє суворий сухий закон, то в Кальбе не продається алкоголь, тут немає кафе-кальяну. Серед росіян високим попитом користуються турпутівки, що припускають найкращий відпочинок в Абу Дабі 2014 року в Новорічні свята. У столиці Еміратів алкогольні напої не продаються в магазинах і не пропонуються в ресторанах, розташованих у місті, замовити їх можна тільки в барах і ресторанах готелів.