Дуже часто слово "інтуїція" використовують для позначення чогось невизначеного, що неможливо підкріпити логікою. Людство протягом довгих тисяч років належало тільки на неї. В деякій мірі навіть виживання людини залежало від того, наскільки була розвинена його інтуїція. У наші дні в сучасному світі інтуїції відведено не так вже й багато.
Важливий факт того, що в своєму розумінні філософія, мистецтво, наукове або інше відкриття має саме інтуїтивні коріння. Щоб отримати можливість створити будь-який твір мистецтва і вже потім осмислити його, щоб прийти до відкриття або створення яке-небудь винахід, потрібно володіти не тільки визначенню знаннями, осягнути ази естетики, філософії, науки, але tit потрібно відчути суть, саму ідею і дух, які в свою чергу ми передає через певну форму. І погодьтеся, що найчастіше цей дух не підвладний будь-якої формулюванні або логічного пояснення.
Інтуїція - це метод, за допомогою якого наші душі і серця безпосередньо спілкуються з нашим Свідомістю. І сперечатися тут абсолютно не доречно, оскільки і так зрозуміло, що інтуїція виходить за рамки логіки і здорового глузду. Людська інтуїція використовує не тільки візуальні образи, а ще й архетипи, символи, метафори і користується неординарними формами і способами, які накопичувалися протягом всіх історії людства. Виходить, що інтуїція набагато багатше всіх інших, більш знайомих і зрозумілих нам форм пізнання.
У час, коли людина повністю довіряється своє інтуїції, при цьому цілком занурюючись у свій внутрішні підсвідоме стан, в низку не дуже зрозумілих передчуттів і відчуттів, образів і символів.Коли людський розум послідовно і повільно, крок за кроком наближається до своєї мети, інтуїція дуже швидко спрацьовує. Їй не потрібні докази, теорії та формули, їй не потрібно спиратися на будь-якого роду міркування. У свою чергу інтуїтивне мислення протікає практично непомітно, природним шляхом, у цьому зв'язку вони не настільки сильно стомлює, як наприклад, логічне мислення, яке вимагає тяжіння сили волі.
Інтуїтивний досвід - це не тільки певні зовнішні моменти, які опинилися в людському підсвідомість , і не тільки абстрактне несвідоме людини, про яку сьогодні все частіше згадують психологи. Певною мірою це здатність "впізнавання" і "спогади". У даному випадку мається на увазі досвід Безсмертної Душі, який вона придбала за нескінченні череди втілень.
Людина завдяки своїй інтуїції відразу може собі уявити всю картинку реальності. Наприклад, як надалі розвиватимуться ті чи інші події і що стане їх результатом. Людина передчуває або іноді в реальності в цілому може уявити собі всю картинку, це вже називається ясновидіння, хоча миє її передати словами. Але в цей же час інші не здатні на подання такої картинки, і вже точно не здатні відповісти на питання, чому в нього вийшло зрозуміти все, що відбувається. Ось цим і відрізняються люди з сильно і слабо розвиненою інтуїцією.