У різних народів сильно відрізняється час зустрічі Нового року. Так, наприклад, в Стародавньому Вавілоні свято зустрічали навесні. У цей час цар зі своєю свитою покидали місто, завдяки чому отримували можливість вільно веселитися і гуляти.
За традицією в Італії на новий рік люди позбавляються від всіх своїх старих речей, в тому числі і меблів, викидаючи їх прямо у вікно. І побутує повір'я, чим більше речей буде викинуто, тим вдаліше і багатше буде наступаючий рік.
На Русі в X - XV ст. Новий рік відзначали 1 березня, а після Собору Москви з 1348 р почали відзначати 1 вересня. 1 січня почали святкувати Новий рік тільки з 1699 г за указом Петра Першого.
Живі ялинки - це одна з християнських традицій новорічних і різдвяних свят. Але насправді ялинки можуть нести не тільки дух свята і радості. Вчені, провівши певні експерименти, дійшли висновку, що на ялинках і соснах є грибки, які в теплі розмножуються, в результаті чого виділяється дуже багато спор. Ці суперечки, є причиною утрудненого дихання, кашлю, можуть викликати млявість, безсоння, а також пневмонію і бронхіт. Щоб себе убезпечити слід перед вносити в будинок ялинку вимити й висушити або ж використовувати штучну ялину.
Кінострічку "Іронію долі, або з легким паром" традиційно по ТБ показують вже більш ніж 35 років напередодні Нового року.
І діти , і дорослі на Новий рік хочуть отримати подарунки від Діда Мороза чи Санта Клауса. Найчастіше діти просять планшети, а дорослі - заморозити свого начальника.
Ваше бажання, написане на листочку паперу, підпалений і "випите" разом з келихом шампанського під бій курантів, обов'язково в майбутнє році збудеться.
У СРСР 1 січня став вихідним днем тільки після указу Президії Верховної Ради від 23.12.1947 р
В Америці на ялинці, встановленої перед Білим домом, в 1895 р була вперше запалено електрична гірлянда.
У 2001 році на кордоні Росії і Фінляндії провели зустріч головних новорічних героїв діда Мороза і Йолупуккі.Існує повір'я, що якщо вам в ніч з 30 на 31 грудня приснився сон, то він передбачає майбутнє.
У 1843 р в Лондоні була надрукована перша новорічна листівка.
Вважається , що перед Новим роком не можна давати гроші в борг, або в іншому випадку ви весь рік проведете в боргах.
У 19 почали ліпити сніговика. У той час, так само як і зараз він був з такими обов'язковими атрибутами, як мітла, відро на голові і морквина замість носа.
Пенсійний фонд РФ Дідові Морозу присвоїв звання "Ветерана казкового праці". І, погодьтеся, це звання цілком заслужено, адже робіт у Діда вистачає. Адже йому потрібно і подарунки всім роздати і з діточками пограти.
У СРСР починаючи з 1970 р стали зазивати в будинок Діда Мороза.
Батьківщиною діда Мороза споконвіку вважався Великий Устюг, а його внучка Снігуронька родом із села Щеликово, розташованого недалеко від Костроми, де зведена садиба О. Островського. Саме він за мотивами російських народних казок написав образ "Снігуроньки".
На Тибеті під Новий рік печуть пиріжки і роздають їх усім перехожим. Багатство в майбутньому році безпосередньо залежить від того, наскільки багато пиріжків ви роздали.
У Німеччині Санта Клаус подарунки залишає на підвіконні, а в Швеції кладе їх до печі.
Ірландці новорічні подарунки знаходять в шкарпетках, а мексиканці - в черевиках .
У Скандинавії в 19 ст. з'явилися перші скляні ялинкові іграшки.
Вірш "В лесу родилась елочка" вперше було опубліковано в 1903 г в дитячому виданні "Малютка". Через два роки на вірші була покладена музика композитора Л. Бекмана.
У Болгарії на Новий рік рівно опівночі гасять світло, і кожен бажаючий може поцілувати будь-кого, на що відведено всього лише три хвилини. І тільки ніч буде знати, хто кого поцілував.