Харчова промислова хімія проникла в усі сфери харчування, і навіть прижилася в нашій кухні. Ковбасні та молочні вироби, хлібобулочні та кондитерські, все це в потрібних пропорціях містить харчові добавки. Чому ковбаса, грудинка і корбанат такі апетитні і рожевим, адже, всі ми знаємо, що м'ясо при нагріванні стає сірим. Виявляється, щоб зберегти колір продукту в нього додають харчову селітру. І тому, чим рожевий колір сосисок та ковбаси, тим більше в їх складі селітри. Потрібно бути обережним при виборі таких продуктів. У великих кількостях навіть харчової селітрою можна отруїтися.

Ще одним досить поширеним інгредієнтом харчових продуктів є глютамат натрію - білий порошок, схожий на сіль. Він насправді посилює смакову чутливість рецепторів язика, роблячи смак страв яскравіше. В даний час ви практично не знайдете страви, куди б його не додавали. Ще одне спостереження: впливаючи через рецептори на центральну нервову систему, глютамат натрію стимулює апетит. Зауважте, якщо на вашому столі є корейський салат, то ви з'їсте його набагато більше, ніж це потрібно для того, щоб вгамувати голод. При великих концентраціях в продукті, глютамат натрію може викликати нудоту, запаморочення та алергічні реакції. Однак питання про шкоду або про користь даного інгредієнта досі є дискусійним.

Харчові добавки можуть бути як штучними, так і натуральними. Найпоширенішою харчовою добавкою, яку ми вживаємо практично щодня, є натуральне рослинне масло. Абсолютно всім відомо соняшникову олію. І у кожної господині обов'язково припасена пляшечка з ним. Ми не замислюючись смажимо на ньому, додаємо в салати. Проте сучасний ринок нам надав нам можливість спробувати у себе на кухні безліч нових масел. Таких, як кунжутне, льняне, оливкове, кокосове масло.


Спробуйте збагатити свій досвід -добавьте наступного разу в салат не соняшникова, а льняне масло. Правда слід мати на увазі, що воно гірчить. Зате ця терпкість додасть вашій страві новий смак. А саме масло при щоденному застосуванні зміцнить судини, запобіжить утворенню тромбів, відрегулює артеріальний тиск, тим самим знижуючи ризик інсульту. Воно неоціненний помічник у профілактиці злоякісних новоутворень молочної залози, а значить істинний друг жінки. А хто пробував булочку з кокосовим маслом, вже ні за що не проміняє його на вершкове. Тому що це не тільки смачно, але й корисно. Особливо в період вірусних епідемій. Воно зміцнює імунітет, дає можливість організму активно боротися з інфекцією. А головне, воно не дозволить вам набрати зайву вагу. На ньому можна смажити, і додавати у випічку. Кокосове масло додасть продукту ароматну завершеність.

Але без хімії на нашій кухні як не крути не обійтися. Вона навчила нас зберігати свіжість продукту не тільки зсередини, але і зовні. Сучасні упаковки для овочів, ковбас, сосисок, цукерок, сирів, йогуртів, виготовляються з біоразлагающейся полімерів. Вони з часом розкладаються за допомогою бактерій і грибків. Така упаковка зроблена з біополімерів, які мають органічне походження, або з продуктів мінерального походження (з нафти). Наприклад, до складу м'якої оболонки сиру входить мінеральне воскоподібне речовина - церезин.

Отже, нас радує, що сучасні технології в приготуванні продуктів харчування постійно розвиваються і прагнуть абсолютно у всьому задовольнити споживача. Але в той же час виходить парадокс! Чим більше хімії приносить людина в природу, тим більше натуральних продуктів у нього на столі.