Кажуть, що російські люди за менталітетом найближче до італійцям. Чи так це я не знаю, але ось те, що італійська кухня дуже подобається в Росії - це факт. Правда, поки російські люди з усього різноманіття італійських страв воліють макарони і піцу, причому часто готують піцу не зовсім за італійськими рецептами.

Втім, приготування піци - процес творчий, і вона тільки підтверджує, що делікатес - це результат фантазії, спостережливості та кухарського таланту. Ці якості дозволяють перетворити звичайний набір продуктів в ласе блюдо.

Треба сказати, що піца, по початку, вважалася їжею для бідняків і серед забезпечених італійців популярністю не користувалася. Власне, ви самі бачите, що начинкою для піци може стати будь-який набір продуктів, головна умова, щоб там були присутні томати та сир. При цьому, оскільки дорогі сорти сиру були для бідняків не по кишені, вони використовували дешевий варіант - моцарелу. Тісто для піци готується теж досить просто і може бути, як дріжджовим, так і прісним, причому прісне, хоч і не так смачно, але зате довше зберігається.

Другим обов'язковою умовою для піци є соус. Італійська кухня взагалі відрізняється різноманітністю смачних соусів, і присутність соусу, в якості верхнього шару - неодмінна умова приготування домашньої піци.

Для приготування соусу, як правило, беруть трави, гвоздичний перець, оливкова або рослинне масло, сметану, томатну пасту і збиті яйця.

Піца рятує нас, якщо ми голодні, вона дуже ситна.


З розряду закусок, піца поступово перейшла в розряд самостійних страв, і тепер може прикрасити собою навіть святковий стіл на невеликий вечірці. Її приготування не вимагає багато часу, і, до того ж, її можна зробити з тих продуктів, що є під рукою, тому вона виручить і, як сімейна вечеря, і у випадку, якщо до вас несподівано нагрянули гості.

Є маса забавних історій, пов'язаних з піцою та її аматорами. Наприклад, укладені однією з чоловічих в'язниць суворого режиму, в Мексиці, викупили рекламне місце в газеті, щоб звернутися до президента країни з вимогою дозволити їм замовляти піцу. Треба сказати, що ця вимога вони поставили в один ряд з вимогою особистих побачень із дружинами, ні більше, ні менше. Так що можна сміливо сказати, що мексиканці люблять піцу не менше за своїх дружин. Президент поки ніяк не відреагував на звернення ув'язнених, тому збирається він дозволити їм доставку піци - невідомо.